O autorech (+ kontakt)

BAZHAR.blog je osobní weblog následujících autorů. Vyjadřuje jejich osobní pocity, dojmy, názory, otázky a hodnocení všeho, s čím přijdou do kontaktu.

nemo
nemo
Geek. Zajímá se o počítače, komunkaci, internet, sci-fi literaturu i filmy (nejen sci-fi) a částečně i o autorskou činnost (psaní článků, tvorba webů atd.). Nepravidelně píše na MujMac.cz (protože je pravidelně líný). Pracuje jako „IT Administrator“ v jedné větší nejmenované firmě.

Používá Apple MacBook, iPhone 3G, Wireless Mighty Mouse & Keyboard, Canon EOS 400D (má jisté fotografické ambice… ehm…), Amazon Kindle, Xbox 360 a nějaké další věcičky. Ze software pak kompletní vybavení Mac OS X (10.6.1), MobileMe, VMware Fusion, Pixelmator, CSSEdit, VectorDesigner a další. Hráč Open Transport Tycoon Deluxe. Nedávno se začal příležitostně objevovat na Xbox Live. Jezdí zeleným samohybem Škoda Octavia 1.9TDi.

Jinak do všeho rýpe a většinu věcí kritizuje. Nemá rád špatné filmy (speciálně u amerických „nízkorozpočtových“ filmů vyhodí jako prvního v rámci snižování nákladů scénáristu…), flameware, politickou korektnost, diakritiku, komunisty, melouny (Strana Zelených), sociální deme..okraty, eko-teroristy, sociální příživníky, debilní řidiče, debilní chodce, arogantní nadnárodní korporace, arogantní lokální korporace a firmy (DP Praha, ČD, ČEZ…), arogantní lidi a (nejen) náboženské uchyly všeho druhu. Když je dehydratovaný, začíná být velmi agresivní.

Je to sarkastický a pesimistický skeptik. A ještě k tomu Pražák. Zkrátka si na něj dejte pozor.

Kontakt:
E-mail: nemo.x[zavináč]mac­.com
GTalk/Jabber: nemoxx[zavináč]gma­il.com
MobileMe/AIM: nemo.x[zavináč]mac­.com (audio i video chat)
Skype: nemo_xx (na požádání + 3× odpřísáhnout, že to jinak nejde)
ICQ: Nemám.
Telefon: Mám, ale nedám (sem).
MobileMe Web: nemo.bazhar.cz
MobileMe Gallery: nemo.x
Twitter: nemo
Last.fm: nemo_xx
Flickr: nemoxx
YouTube: nemoxx
Xbox Live: nemoxx

P.S.: Přezdívku „nemo“ používá už dlouhá léta. Není to odvozené z jistého animovaného filmu Walta Disneye. Nemo se necítí být rybou. Původ je nutno hledat v knihách Julese Vernea (hádejte…), konkrétně pak v latinském významu slova: „nemo“ = „nikdo“. Pokud si může nemo vybrat, preferuje psaní své přezdívky malými písmeny (tedy když to zrovna není na začátku věty), ale nikomu to nevnucuje.

Lyramiel
Lyramiel
Lyramiel je šedá eminence tohoto blogu. Pokud se zrovna neprodírá hlubinami internetu, nekouká na své oblíbené anime seriály nebo nehraje EVE Online, spamuje nemovo jabber dotazy, kdy už bude další článek.

Kontakt
E-mail: dobsi.mar[tady_za­vináč]gmail.com
Facebook: Facebook
GTalk/Jabber: dobsi.mar[tady_za­vináč]gmail.com
Twitter: Lyramiel
Petronius
Petronius je příležitostným přispěvatelem tohoto blogu. Zajímá se o počítače, počítačové hry (hlavně série strategií Total War) a filmy. Je webmasterem webu BAZHAR Wallpapers – dceřiného webu BAZHARu, který je poměrně rozsáhlou databází opravdu kvalitních tapet na pracovní plochu.

Vetšinu času tráví před obrazovkou svého počítače.

Kontakt
E-mail: petronius[tady_za­vináč]bazhar.cz
ICQ: 284 358 673