Novinky na BAZHAR.blogu (zase)

Autor: nemo | Publikováno: 26. 02. 2007 v 00.01 | Linkuj.cz | Jagg.cz | Topčlánky.cz

Už dlouho tu nebyl přehled novinek tohoto blogu.

Když jsem dělal takový přehled naposledy, slíbil jsem, že něco udělám s komentáři, jejichž vzhled mi nevyhovoval. A víceméně se stalo.

Kouknul jsem na kód komentářů a po pár experimentech jsem pochopil, co který kus kódu dělá (jak už jsem se kdysi zmínil, WordPress je docela prasárna…).

Tak první věc – vyrobil jsem takové orámování všech komentářů, takže už to dostalo konečně nějakou formu. Je už vidět, kde končí jeden příspěvek a kde začíná další. Ještě to trošičku poladím (určitě ještě hlavičku), ale jinak jsem téměř spokojen.

Pak jsem opravil Karmu (takové ty palečky u každého příspěvku). Už se to tváří i k světu. Možná číslice (karma ukazuje, jestli je příspěvek „dobrý“, či „špatný“ a jak moc…) nahradím za nějaký grafický proužek.

Teď ještě zbývá upravit formulář pro vkládání komentářů. Nejspíš ho asi také zarámuji a místo pro text umístím do právé strany. Taky musím přiohnout WordPress, aby, když jste přihlášen, vám nenabízelo možnost vyplnit jméno apod. Tedy vyplňovat to nemusíte, údaje se doplní z informací z registrace, ovšem v takovém případě je to zbytečné a ruší to.

Mimo komentáře je tu samozřejmě AdSense. Už jem vidělal celých 16 korun, tak bacha na mě! Ještě chvilku a jiste ze mě bude boháč… ;-) Každopádně si s tím zatím hraju. Je to docela sranda.

Umožnil jsem také „dávat hvězdičky“ článkům i neregistrovaným uživatelům. Stejně tak i již zmíněnou „karmu“ může určovat každý. Mimochodem: hvězdičky by měly odrážet kvalitu článku jako takového, nikoliv to, jestli s ním čtenář/hodnotící souhlasí, či ne. Já vím, že to tak není a víc se hodnotí míra souhlasu, než kvalita článku jak takového…

A snad poslední novinka – přidal jsem možnost „zabookmarkovat“ jednotlivé články pomocí Linkuj.cz a Jagg.cz. Patřičné odkazy najdete vždycky v patičce pod článkem. Jagg odkaz ještě upravím – vyrobím mu podobné logo, jako má Linkuj.

Až dodělám všechna tato „nutná“ vylepšení, zkusím přidat další zajímavé funkce.

Jsem samozřejmě otevřen dalším námětům a nápadům.

Zanechat komentář

Pro vložení komentáře musíte být přihlášen.