Falus, česká politika a já

Autor: nemo | Publikováno: 23. 02. 2007 v 00.56 | Linkuj.cz | Jagg.cz | Topčlánky.cz

Pokud se Vám bude zdát, že jsem během psaní trochu ztratil nit, nebudete sám/a. Každopádně si myslím, že to jistou pointu má a tak by byla škoda tento článek jen tak smazat. Máte možnost to posoudit:

Četl jsem článek na AntiHulan.blo­guje.cz a přes odkazy jsem doskákal (internet je úžasný) až na informaci o tom, že pan Topolánek „vztyčil prostředníček při interpelacích ve sněmovně“. Tady je jeden z článků (byl jsem líný hledat ten úplně první).

Netajím se tím, že mě politika zajímá. Zajímá mě dost. Kupříkladu úplně hltám záznamy ze zasedání poslanecké sněmovny. Fakt. Nedělám si srandu (bohužel je většinou dávají pozdě v noci, resp. brzy ráno…). Nejsem sice žádný politický analitik (Ach, úžasné zaměstnání! Přísahám, že o něm někdy napíšu.), ale i tak leccos vím, vidím a občas i odpozoruji mezi řádky. Nedívám se ale téměř na televizi a nečtu ani žádné zpravodajské weby či noviny. Večerní zprávy v TV jsem neviděl už… docela dlouho. Jistě si říkáte (ne, nejsem politik ;-) ), že se to vylučuje. Ano.

Po pravdě, dříve jsem se díval na televizi víc. Četl jsem o politice na internetu. A tak jsem si držel docela slušný přehled o tom, co se děje. Pak mě to ale přestalo bavit. Tedy politika jako taková ne. Ta mě baví pořád. Přestal mě ale bavit styl, jakým je politika podávána našimi médii. Především těmi bulvárními ala TV Nova či MF Dnes (ano, tu za bulvární považuji).

Postupně jsem vypadl z dění a tak čtenáře tohoto blogu nemohu oblažovat mimo technických věcí i těmi politickými. A to je jistě škoda. Musím si vystačit s tématy jako je DRM, Microsoft apod.

Na televizi se tedy dívám málo. Sleduji již jen pár pořadů, z nichž některé jen velmi nepravidelně (= když jdu okolo TV a vzpomenu si na ně). Pak se stává, že na mě vyskakují i čtrnáct dní staré (nejen) politické „novinky“. Zpět k věci.

Poslanec KSČM Koníček se tedy cítí být uražen vztyčeným symbolem falusu. Chudáček.

Já osobně souhlasím s mnohými, že kultura v PS ČR dost strádá. Avšak není na tom ještě tak špatně, jako třeba v ruské Dumě, kde musely být vyměněny plecové popelníky za plastové (ono se tam smí kouřit?), protože je poslanci používali v zápalu diskuze jako „protiagrumenty“ vůči svým kolegům. A proto mi „naše tragédie“ s prostředníčkem přijde od pana Koníčka dost přefoukaná a uměle živená. Vždyť kolikrát mohl, byť třeba nevědomky, obdržet stejné „označení“ jenom od řidičů, když řídil auto (například). A to mu nevadilo.

P.S.: Původně jsem chtěl dodat závěrem ještě jeden odstavec, ale prostě mi vypadlo z hlavy, co jsem v něm měl říct. O závěr to ale nepřichází, takže je to (snad) jedno. Prostě špatný den.

5 komentářů k “Falus, česká politika a já”

 1. 1. Petronius napsal:

  <texy>Nevim no, ale ukázat ve sněmovně prostředníček Tony Blair, tak je donucen druhý den podat demisi… tolik k „politické (ne)kultuře“ u nás… naše sněmovna je sice spolek …píp… ale tohle už mi přišlo fakt moc…

 2. 2. nemo napsal:

  Petronius: By jsi se Petronie divil, co vsechno je v GB na zasedani mozne.

  Ja rozhodne nerikam, ze to neni zle. Plne to odpovida soucasnemu stavu. Ovsem rikam, ze poslanec Konicek to neumerne nafukuje.

  Vezmeme to z jine stranky: V ceske politice je docela bezne, ze drivejsi nepratele se stavaji kamarady atd. Neni pak takoveto jasne „ty se mi nelibis!“ lepsi, nez slovni urazka, ktera do druheho dne ztrati na vyznamu.

  Mysleme filozoficky!

 3. 3. Petronius napsal:

  No ale alespoň symbolické pokárání by Topolánek dostat měl… nebo to pak bude každé zasedání jenom o tom kolik kdo zvedne prstů :-)

 4. 4. nemo napsal:

  No to samozrejme.

Zanechat komentář

Pro vložení komentáře musíte být přihlášen.