Microsoft a HD DVD

Autor: Petronius | Publikováno: 12. 02. 2007 v 19.05 | Linkuj.cz | Jagg.cz | Topčlánky.cz

Trochu jsem se začal zajímat o technologie HD DVD a Blu-ray. Přijde mi, že Blu-ray je nesrovnatelně modernější technologie záznamu dat i videa. Datová kapacita Blu-ray je při dvouvrstvém oboustranném médiu až o 40GB vyšší než u HD DVD. Filmová studia se v konkurenčním boji těchto formátů ze začátku klonila k HD DVD kvůli snadnějšímu přechodu továren na výrobu médií, ale postupně se začala přidávat spíše na stranu Blu-ray. Umožňuje jim totiž vydávat filmy v lepší záznamové kvalitě.

Proto mi přijde nepochopitelný postoj Microsoftu, který vyjádřil podporu HD DVD a evidentně svůj postoj nezměnil. Jedním z důvodů může být, že Blu-ray vyvinula a také ho prosazuje Sony. S touto firmou Microsoft vede „konzolovou válku“, a tak je pro něj vše od Sony špatné. Proto jako odpověď na prodej Play Station 3 s Blu-ray mechanikami odpověděl tím, že do svého X-Boxu 360 bude dávat HD DVD mechaniky.

HD DVD vs. Blu-ray bude dlouhý boj o zákazníky, ale pravděpodobně nebude mít vítěze. Někteří se přikloní k HD DVD jiní k Blu-ray. Ale díky modernější konstrukci Blu-ray a větší podpoře výrobců má tento systém větší šance na konečný úspěch i přes postoj Microsoftu.

Zanechat komentář

Pro vložení komentáře musíte být přihlášen.