Seriálová chudoba

Autor: nemo | Publikováno: 29. 01. 2007 v 18.44 | Linkuj.cz | Jagg.cz | Topčlánky.cz

Jsem trochu (hodně) nemocný. Momentálně mám 38,8°C horečku a celonoční zimnici za sebou. Jestli se Vám proto bude zdát, že tu plácam blbiny, klidně to přičtěte lehkému delíriu.

Tak nějak mě napadlo, jací jsme tady v Republice vlastně chudáci. Nemám náladu rozebírat příčiny a nadávat na vinníky (až jindy…), popíšu tu jenom krátce své pocity.

Týká se to seriálové tvorby u nás. Zatím co tady si užíváme „skovstů“ jako je Ordinace v Růžové zahradě, Letiště, Bazén, Horákovi (to je trochu výjimka), Pojišťovna štěstí a jiné, v Americe se mají podstatně lépe.

Uznejte, že všechny výše zmíněné seriály jsou „na jedno brďo“. Pokud jste sci-fi fanda (jako třeba já), asi Vás nezaujmou starosti pana X, když autem přejel slečnu Y a co z toho vzešlo…

V již zmíněných Státech naopak zažívají skutečné žně. Například seriály jako Stargate SG1, Stargate Atlantis, Battlestar Galactica, Babylon 5, Star Trek Enterprise, Heroes, Jericho, Dead Zone, Firefly, Far Scape, Prison Break, geniální detektivka Monk a nebo třeba Lost.

A to jsem ani nezmínil, že ty různé „Kriminálky Las Vegas“ apod. jsou k sehnání i tady.

Prostě v nabídce jsou nejrůznější druhy seriálů. TV Nova nás alespoň jednou týdně s velkým humbukem „poctí“ již zmíněným Lost. Já osobně se na něj dívám, ale snad už jenom ze setrvačnosti (ten seriál za svou stopáž dokáže neříct vůbec nic). Ale všechno dokonalé být nemůže.

U nás se točí akorát české verze (byť nesrovnatelně lepší) telenovel.

Jestli obyvatelům USA něco závidím (mimo šeredně levé elektroniky :-( ), pak takovýhle výběr pro každého. Holt lokální televize hřeší na to, že jsou čeští diváci navyknutí večer jeden jako druhý zasednout k „bedně“ a nechat se „bavit“.

Opět mi to připomíná naprosto geniální a univerzální sobí reklamu, která se dá použít snad na všechno: „Ano, mohli jsme Vám dát široký výběr pořadů pro každého. Skutečně. Ale my jsme řekli ne! Žádný výběr a když už, tak všichni čumět na jedno!“

Lidem jako já pak nezbývá, než si své seriály stahovat. Bohužel nemohu všechny, protože datový limit 20GB od O2… ale o tom až příště.

2 komentáře k “Seriálová chudoba”

  1. 1. Murphy napsal:

    Ahoj, Nemo. Pls, na http://www.b-b-t.cz jsi dával odkaz na první 2 díly druhé serie upravené pro iPhone. Čistě náhodou – nemáš i další díly – resp. první serii a zbytek druhé? :-) Ty uvedene ve foru jsem si nestačil stahnout – z důvodu vyčerpání počtu stažení na webprostoru :-( pls, mohl bys to ještě nějak uložit? díky. Murphy

  2. 2. ERT napsal:

    nevím, které přesně myslíš, ale TBBT dával na Rapida. a jiný jsou třeba na http://iphoneaplikace.cz/…iewforum.php?f=8

Zanechat komentář

Pro vložení komentáře musíte být přihlášen.