Pár drobností

Autor: nemo | Publikováno: 27. 01. 2007 v 22.48 | Linkuj.cz | Jagg.cz | Topčlánky.cz

Dnes tu mám jen pár drobností technického charakteru.

Tak především k četnosti „článků“. Ty by se tu měly zjevovat cca každé dva dny. Během víkendu ne. Všechno je to ale dost o náladě a dalších okolnostech. Je možné, že někdy za den přibude i víc článků. A nebo právě naopak… Také pokud budeme mít něco aktuálního, co nepočká do pondělí, je možné, že to sem prskneme víkend nevíkend.

Všechno to má jasný cíl – naučit vás, naše čtenáře, se sem slézat co nejčastěji za den. Anebo použít RSS… (ale čím více sem budete chodit, tím budeme spokojenější a lépe motivováni pokračovat). 

Hodnocení článků. U každého vidíte pět hvězdiček. Ty jsou buď zcela šedé (nikdo ještě nehlasoval), nebo ukazují – logicky – hodnocení (čím více žluté, tím lepší). Důležitou věcí však je, že hlasovat může pouze přihlášený (tudíž registrovaný) čtenář.

Mám totiž špatné zkušenosti z předchůdce blogu, že mělo spoustu lidí touhu hrát si s tím a sabotovat (znehodnocovat) hodnocení.

To znamená jedno: REGISTRUJTE SE! Nestyďte se.

Komentáře jsou ještě ve stádiu „chci je předělat, ale jsem línej“. Ty ručičky u každého příspěvku by měla být tzv. karma (ne, nebudu tu vysvětlovat, co to znamená – použijte Google). Nějak to ale nefunguje – tedy funguje to jen někomu a jen někdy. Bad luck. Pak s tím něco udělám.

Celkově ale chci, aby byly komentáře víc visuálně oddělené od textu. A ještě každý nějak orámován. Bohužel WordPress a vůbec všechny tyhle redakční systémy, které si nenaprogramujete od začátku sami, mají jednu velkou nevýhodu – nevyznáte se v nich a většinu času tak netrávíte nad problémem samotným, ale na jeho hledání (lokalizaci).

No a pak taková „maličkost“ – když jste přihlášeni, bylo by dobré, kdyby po Vás systém nechtěl vypisovat přezdívku atd. při vkládání každého příspěvku…

To je zatím vše. Určitě zase napíšu, jaký jsem udělal pokrok.

Zanechat komentář

Pro vložení komentáře musíte být přihlášen.