Pápá .Mac, přichází MobileMe

Autor: nemo | Publikováno: 11. 07. 2008 v 14.01 | Linkuj.cz | Jagg.cz | Topčlánky.cz

S blížícím se příchodem iPhone 3G nastal čas i pro generální úklid na .Mac. Co to je? .Mac je soubor internetových služeb, které Apple nabízí uživatelům za roční predplatné $99.

Vpodstatě se jedná o 10GB placeného webhostingu se synchronizací kalendáře, kontaktů a e-mailů. Navíc obsahuje i webovou galerii a pár dalších vylepšení.

Bohužel doposud Apple na .Mac dost zapomínal a tak bylo čím dál těžší pro uživatele objevit „tu svou hodnotu“, proč by za .Mac měli platit. Dodnes.

Právě teď se však služba přejmenovává na MobileMe (a řeknu vám, je to docela porod – služba je mimo provoz už přes 24 hodin…), zlepšuje své parametry a hlavně přidává nové (velmi lákavé) služby + nový, moderní, vzhled.

Parametrově se zdojnásobil prostor pro data na 20GB a zdvojnásobil se i měsíční traffic (množství přenesených dat) – na 200GB.

MobileMe

Grafické rozhraní je razantní změnou. Je pěkné, jednotné, jednoduché, přehledné a rychlé. Funguje ve všech internetových prohlížečích i na jiných platformách a využívá mnoha moderních ajax prvků. Uživatel má skoro pocit, že se jedná o desktopovou aplikaci, nikoliv stránku na internetu.

Nejdůležitější jsou ale pochopitelně funkce. MobileMe používá velmi oblíbenou technologii „push“. Znamená to, že váš kalendář, kontakty a e-maily již nemusíte synchronizovat. Kdykoliv dojde na jednom zařízení ke změně, to okamžitě upozorní MobileMe a to vyšle signál pro ostatní zařízení, že je k dispozici aktualizace.

MobileMe - login

V praxi to funguje tak, že vám třeba e-maily chodí sami od sebe podobně jako SMS. Tj. nemusíte mít nastavenou kontrolu schránky na krátké časy apod. Je to vlastně takový malý Exchange server pro nás ostatní, co k takové technologii nemají jinak přístup.

Pochopitelně to funguje i na iPhone/iPod Touch a jistě si už dokážete představit to využití – mít e-mail, který přijde skoro okamžitě „sám od sebe“ na telefon… MobileMe MailMobileMe Caledar

To celé samozřejmě funguje nejen v interní aplikaci Mail.appMac OS X a především v iPhone a iPod Touch (mluví se i o Outlooku).

Více informací včetně videí o MobileMe naleznete na stránkách Apple. Samotné MobileMe má vlastní adresu Me.com.

Já jsem si pořídil .Mac pár dní před přechodem a opravdu se na nové MobileMe velice těším. Už jsem měl párkrát možnost tuto službu vyzkoušet a můžu vám s klidným svědomím říct, že je to o 300% lepší, než původní služba.

MobileMe GalleryMobileMe Contacts

Navíc už funguje i zmiňované „push“ – a funguje vážně dobře. Stačí upravit kalendář či kontakty a za chvilku už jsou na serveru. Až budu mít zase iPhone (zatím těžce trpím a čekám…), budu muset připojovat telefon k počítači pouze na synchronizaci hudby a nabíjení. Z iPhone se díky MobileMe stane velmi soběstačný přístroj.

Celá tahle sranda mě nadchla natolik, že začínám používat MobileMe e-mail jako můj hlavní. Pokud jste mi posílali dosud e-maily na nemoxx[zavinac]gma­il.com, od teď používejte nemo.x[zavinac]mac­.com.

Starý GMail pochopitelně budu používat i nadále (používám ho i jako Jabber účet), ale nechávám si přes POP3 zprávy natahovat do MobileMe. Pokud pošlete zprávu přímo tam, bude to pochopitelně rychlejší…

8 komentářů k “Pápá .Mac, přichází MobileMe”

 1. 1. ondratoral napsal:

  Nebylo by jednodušší všechny maily z GMailu přesměrovat na me.com? POP3 se musí kontrolovat periodicky a je tam větší zpoždění…

 2. 2. MartensPh napsal:

  Jedina nevyhoda je, pokud si to clovek nezaridi jinak, ze cena pro Evropu je 99 euro, coz je úroti US dneska skoro dvojnasobek, ale i tak nelituji :-)

 3. 3. nemo napsal:

  [2] Prave, ze uz to nevyhoda neni. Potesi snad tento obrazek?:

  http://public.bazhar.cz/…me_renew.jpg

  Aneb: 1rok MobileMe je necelych €66

 4. 4. nemo napsal:

  [1] Na tuhle moznost jsem tak nejak zapomnel. Resil jsem to takhle mnohokrat, ale tady jsem videl POP, prestal myslet, a uz jsem klikal. Diky.

 5. 5. MartensPh napsal:

  vim kolik jsem pred cca 2 tydny platil za zalozeni NOVEHO .Mac uctu. Prodlouzeni o rok je preci neco jineho :-)

 6. 6. nemo napsal:

  [5] Prodlouzeni stareho a zalozeni noveho uctu je naprosto to same. Plati se stejna cena. Proste od zavedeni MobileMe se cena pro evropu znacne snizila.

 7. 7. MartensPh napsal:

  :-) shit, mohl jsem usetrit :-D

 8. 8. nemo napsal:

  [7] JJ, Takhle to je vzdycky. Nejsi prvni ani posledni, komu se neco takoveho stalo.

Zanechat komentář

Pro vložení komentáře musíte být přihlášen.