Blokace reklam v Safari - co použít?

Autor: nemo | Publikováno: 07. 04. 2008 v 21.14 | Linkuj.cz | Jagg.cz | Topčlánky.cz

Ačkoliv jsem velký fanda Opery, už týden používam Safari. Dalo to sice docela dost práce rozředit většinu funkcí Opery mezi další programy a některé vlastnosti mi chybí, ale celkově jsem spokojený.

Proč jsem přešel nedokážu pořádně vysvětlit. Safari má v sobě nejspíš mou oblíbenou „apple-vlastnost“ – integraci. U Opery nebylo možné například synchronizovat záložky s iPhone. Jestli je to řešení napořád, nevím. Stále dychtivě očekávám Operu 9.5 (už příliš dlouhé čekání je nepochybně jeden z důvodů mého „úskoku“ k Safari) a až ta chvíle nastane, budu mít nejspíš velké dilema. Nicméně nic mi v takovém případě nebrání vrátit se.

Co jsem ale v Safari doteď nevyřešil je blokování reklam. Mám na webovou reklamu dost specifický názor a Opera byla (a je) jediný browser, který se chová přesně podle mých představ.

Apple Safari Browser 3.1

Reklama na webu je nutná. Velké servery z ní žijí a malé weby (jako třeba ten můj) z ní platí náklady na hosting (takže v psaní utrácím „jenom“ spoustu volného času). Proto reklamu standardně nevypínám. Zásadně neblokuji AdSense a další textové reklamy a pokud není grafická reklama vlezlá, či pokud jí není víc, než textu, nevypínám ani tu. Plošné blokování reklamy mi nepřijde slušné.

Proto vypínám například kompletně reklamu na webech CPressu a žádnou třeba na MujMac.cz. Pokud jsem přišel s Operou na nějakou stránku přetékající reklamními bannery, stačilo kliknout pravým tlačítkem a zvolit „Blokovat obsah“. Grafické prvky se mi zvýraznily a já mohl kliknutím označit ty, které si již nepřeji vidět.

Safari mi to chybí. První, co jsem vyzkoušel, byl AdBlock, ale ten, a všechny ostatní vyzkoušené, se chová klasicky – zablokuje všechno a bez otázek. Zatím tedy reklamu neblokuji, ovšem z některých stránek už dostávám pomalu epileptické záchvaty.

Proto se obracím na mé jablečné čtenáře – víte o nějakém kypřícím prášku do Safari, co dělá výše popsané?

10 komentářů k “Blokace reklam v Safari - co použít?”

 1. 1. _oli napsal:

  …synchronizace záložek v Safari s iPhonem? Nevěděl jsem, že je to možné. Tuto volbu najdu někde v iTunes při synchronizaci? – iPhone mi dorazí až za několik dní, tak se omlouvám za dotaz, ale jsem zvědavý… :)

 2. 2. nemo napsal:

  [1] Je to mozne. Tady je screenshot: http://public.bazhar.cz/bookmarks.png

  Nic se nedeje. Ja byl taky napjaty, dokud mi iPhone neprisel. A aspon tu mam o komentar k clanku vic ;-)

 3. 3. ERT napsal:

  http://code.google.com/p/safariblock/ pak je eště něco na flash klik,ale to bych musel dohledat

 4. 4. nemo napsal:

  [3] No prave. S timhle nejdou zablokovat flash reklamy, cimz to je vlastne k nicemu.

 5. 5. _oli napsal:

  [2]: :-) a to je screenshot odkud? :)

 6. 6. nemo napsal:

  [5] No z iTunes, ne?

 7. 7. _oli napsal:

  tož to jo :) – zmátlo mě to „Web Browswer“ – tím pádem je to jasné a vynikající!!!

 8. 8. nemo napsal:

  To je proste kouzlo Apple hracek, pro ktere stoji prekousnout nektere lokalni nevyhody. Ani ve Windows, ani v Linuxu jsem nenachazel kazdy den takove mnozstvi drobnych vychytavek (a ted nemluvim jenom o synchronizaci zalozek…). Jinak screenshot cele celeho iTunes je tady: http://public.bazhar.cz/itunes.png

 9. 9. Mikesh napsal:

  Na blokování reklam používám SafariBlock a jsem nadmíru spokojen :-) .

 10. 10. nemo napsal:

  [9] No a jak teda manualne pridas flash bannery do seznamu, aniz bys lezl do zdrojoveho kodu stranky a pracne hledal adresy reklam?

Zanechat komentář

Pro vložení komentáře musíte být přihlášen.