CzechComputer, Apple a reklama na Živě.cz

Autor: nemo | Publikováno: 07. 03. 2008 v 00.11 | Linkuj.cz | Jagg.cz | Topčlánky.cz

Každý den se chodím bavit na stránky Živě.cz. Občas se tam objeví docela dobrý článek, často je k vidění i „praso-pes“ z pera jistého nejmenovaného redaktora a když mám skutečně sadistické choutky, rozkliknu si i nějakou tu diskuzi pod článkem.

Včera jsem našel lehce potěšující zprávu – CzechComputer si zaplatil reklamní článek o jeho nabídce počítačů Apple. Pokochat se můžete přímo na Živě.cz.

Když už platím nemalé peníze za reklamu, aspoň si zkontroluju, že neobsahuje chyby. To asi nikoho v CzechComputeru nenapadlo. V článku tak můžeme obdivovat zcela zbytečnou pasáží o tom, jak byl Jobs a Wozniak ze zámožnější rodiny (???), ale především faktické chyby, nepřesnosti a nepravdy.

CzechComputer o Apple

Tak především CzechComputer údajně ke svým počítačum nabízí ještě Mac OS X Tiger a balík iLife '06. A to i ke strojům, které se začali vyrábět až dávno po tom, co už všechna jabka měla iLife '08. Skvělý musí být také, dnes již neauktuální, MacBook s 2GHz Core 2 Duo. Absolutním hlodem pak podle mě je označení iMacu jako „tenkého klienta“ (tenký klient je tenký klient kvůli úplně něčemu jinému, než že má 5 cm hloubku – z mého bigtoweru pod stolem také můžu udělat tenkého klienta a rozhodně nemusím vzít do ruky pilu…). Navíc slibují nainstalovaný balík iWork (on nainstalovaný je, ale jenom v trial verzi…).

CzechComputer o Apple

A nakonec, asi aby čtenáře „dorazili“, následuje informace, že pokud si s výběrem jablečného počítače neví rady, můžou se obrátit (třeba) na CzechComputer. Tam mu prý (cituji): „poučení zaměstnanci výběr vhodného zařízení rádi objasní“.

CzechComputer o Apple

Opravdu se divím, že Apple komunita, i přes takového „odborné“ služby, roste tak velkým tempem… Když už, taková velká firma, chce „dělat do jablek“, proč nezaměstnají někoho, kdo tomu aspoň trochu rozumí?

Tragické na tom také je, že stejné bláboly mají i v popisech jednotlivých produktů v e-shopu…

4 komentáře k “CzechComputer, Apple a reklama na Živě.cz”

 1. 1. Mikesh napsal:

  Njn, jsou to paka :-)

 2. 2. Wo.jta napsal:

  Tak to ještě není všecho, nedávno sem byl v prodejně CzC v Praze a vystavovali tam notebooky od Applu. Tak si řikám, že se podívám, jak to probíhá. Přiblížim se a co nevidim, na noteboocích mají nainstalované Windows:-/ ze zděšením sem radši šel. Docela se divím, že neprezentují notebooky s vlastním systémem.

 3. 3. Wo.jta napsal:

  *se zděšením

 4. 4. nemo napsal:

  [2,3] No klasika. Kdyz nakupuju neco z elektroniky v CR, kupuju prave u nich, ale jejich (a nejen jejich) pristup k distribuci Apple me neuveritelne s*re…

Zanechat komentář

Pro vložení komentáře musíte být přihlášen.