Jak pohodlně nakupovat na US iTunes Store

Autor: nemo | Publikováno: 30. 01. 2008 v 16.55 | Linkuj.cz | Jagg.cz | Topčlánky.cz

Petr Mára mě včera vyfoukl článek, který jsem si chystal o jednoduchém způsobu, jak se registrovat na americkém iTunes Store bez kreditních karet atp. Pokud účet ještě nemáte (a pokud ho pochopitelně chcete), rychle navštivte jeho stránky a podle návodu si ho vytvořte. Nikdo totiž neví, jak dlouho tu taková možnost ještě bude, než to Apple zjistí a i tuhle „vypne“ (ale už asi tři měsíce to funguje, takže to s tím spěchem nepřežeňte a přečtěte si zbytek článku).

Pokud používáte vynikající software pro správu a přehrávání (nejen) hudby – iTunes, vlastnictví zmíněného účtu vám i bez peněz v základu nabídne především možnost automatického stahování artworků (tj. obrázků k albům) a také každý týden několik písniček zdarma ke stažení (někdy lepších, někdy horších). Pokud umíte dobře anglicky (ale i pár českých se tam najde), můžete stahovat zdarma i podcasty a videopodcasty (k tomu nepotřebujete ani účet).

iTunes Store

Pro přístup k těm „hlavním“ věcem je ale třeba pochopitelně mít nějaké peníze. A jak je do iTunes dostat? Pokud náhodou nemáte americku kreditní kartu (a tu nemáte, protože byste se jinak do iTunes Store přihlasil(a) bez problémů), je jedinou možností koupě tzv. iTunes Gift Cards (ani přes PayPal to nejde, protože v něm nemáte bydliště v USA).

iTunes Gift Cards je něco jako dobíjecí kupón pro předplacené SIM karty. Koupíte jeden v hodnotě např. $20, seškrabete ochranou pásku, získaný kód napíšete v iTunes Store a máte $20 na útratu. Až dojde, koupíte další. V USA se to používá, už podle názvu, k „obdarovávání“ přátel atd. Nejčastěji to dávají rodiče dětem k narozeninám, často je možné takový kód vyhrát v různých drobných soutěžích, při koupi Coca-Coly… Možností je spousta.

A právě přes zmíněný Gift Card vede cesta nás, neameričanů. Je pochopitelně blbost si pro kupón letět do ameriky. Dřív byla cesta přes Ebay (tak jsem se do iTunes registroval před nějakou dobou i já). V aukci se totiž spousta takových kupónů dá sehnat za +- stejnou cenu, v jaké hodnotě se pohybují oficiálně. Nákup probíhá přes PayPal a prodávající kód pošle e-mailem. Ovšem je třeba si dávat pozor, jaký kupón si kupujete. Některé se musí spotřebovat do určitého data atp.

Ale teď je tu řešení. Zdá se, že to bylo jen otázkou času, než si někdo podnikavý v USA všimne, jaká je po Gift Cards u cizinců poptávka a tak vznikl iTuneShop.net. Ten se specializuje přesně na toto – tedy na prodej Gift Cards cizincům.

Vše je zautomatizované: platba se provádí pochopitelně prostřednictvím spolehlivého PayPal a ihned po zaplacení automat sám pošle kód v patřičné hodnotě na váš e-mail (ten z registrace na PayPalu – při nakupování po vás žádný nechce). A cena? Cena každého kuponu odpovídá jeho nominální hodnotě. Takže například $20 kredit (levnější koupit nelze) vás vyjde na $20. Na české peníze to PayPal přepočítává automaticky podle jeho kurzu (není špatný).

Jak to dělají? Nejspíš od Apple velkoobchodně odebírají Gift Cards (stejně, jako to u nás dělají s dobíjecími kredity operátorů trafiky…), pak je manuálně seškrabou a nacpou do databáze jejich automatu. Obchodní model ala amerika ;-)

Pro majitele iPodu Touch je důležité, že s takto získaným kreditem je na iTunes Store možné koupit zázračný placený upgrade (stojí $20), díky němuž získají do iPodu funkce jako mapy, poznámky, e-mailový klient a ještě další věci.

V době psaní tohoto článku (což je zaroveň doba jeho vydání mínus pár minut ;-) ) jsou nejlevnější kredity vyprodány a nejlevnější dostupný je za $50, což už je docela dost peněz. Doporučuji si proto iTuneShop v prohlížeči záložkovat, vytvořit si účet bez kreditu podle návodu Petra Máry a až budou k dostání opět levnější kupóny, vložit si je do takto vytvořeného účtu. Anebo, pokud nechcete čekat, využijte zmíněný Ebay.com. Pěkný popis nákupu máte třeba na Mikeshovo blogu.

Jen upozorňuji, že nákup hudby, seriálů a půjčování filmů na iTunes Store je silně návykové a když se přestanete hlídat, utopíte v tom spoustu peněz.

Já sám už budu muset pomalu koupit nový kredit, protože mám už jenom $5…

8 komentářů k “Jak pohodlně nakupovat na US iTunes Store”

 1. 1. Mikesh napsal:

  K tomuto článku se váže i můj včerejší úspěšný pokus o aukci na ebay ( http://mikesh.cz/…up-pres-ebay ). Je to jednoduché. Ale záhy opravdu zjistíte, že $10 je minimum, už mám nutkání dnes jít opět na aukci :-) .

  Jinak dobrý článek ;-) .

 2. 2. Mikesh napsal:

  BTW: iTunesShop je good :-)

 3. 3. nemo napsal:

  [1] Diky za pochvalu.

  Odkaz na tvuj clanek sem vlozil do clanku. Nejak jsem te v RSS ctecce prehledl, jinak bych to tam dal rovnou.

 4. 4. SackX napsal:

  Mikesh: Bacha na to! Je to návikový! Já už elektroniku nekupuju dva roky jinak než na eBayi, chce si to opravdu projít všechno a pak seženeš jednu skrytou za vyvolávačku, já takle koupil skoro všechno pro maca.

 5. 5. nemo napsal:

  SackX: Muzu se zeptat, v jakem tvaru uvadis americanum tvoji adresu, kdyz si koupis neco „hmatatelneho“?

 6. 6. jr napsal:

  http://cgi.ebay.at/…cmdZViewItem

  kupony za nizsiu cenu ako nominal, 150 som vydrazil za 113, ale v historii predajcu som videl ze aj za 80 sa da 150 kupit. Odskusane, funguje…

 7. 7. RaDeoon napsal:

  Nebo to můžete koupit jednodušše v ČR za taky výhodné ceny! http://www.itunes.prodejce.cz (Omlouvám se za reklamu, ale někomu se může hodit)

 8. 8. BAZHAR.blog » Blog Archiv » US iTunes Store Gift Card v ČR jednoduše? napsal:

  […] řešením, o kterém jsem před nějakým časem psal, je iTuneShop, který se během okamžiku stal velice populárním a záhy na to byl kompletně […]

Zanechat komentář

Pro vložení komentáře musíte být přihlášen.