mBank a já

Autor: nemo | Publikováno: 25. 01. 2008 v 02.38 | Linkuj.cz | Jagg.cz | Topčlánky.cz

Mou první (a současnou) bankou je Komerční Banka. Je pověstná především svým internetovým bankovnictvím (které nedávno po letech konečně vylepšili a už i existuje způsob, byť stojí za… nic, jak se do něj dostat i z jiných systémů, než Windows).

Jsem vcelku bankovně nenáročná osoba, která od banky chce jen pár zcela základních věcí. A před pár měsíci přišla oficiálně na trh mBank. Nabízí prakticky všechno, co potřebuji a zdarma. Rozhodování nebylo dlouhé. Jeden týden jsem si o ní přečetl a hned druhý si „banku objednal“. Třeba někdy dostanu bohus, jako jeden z prvních majitelů ;-)

Velkým bonusem pro mě navíc je, že jejich internetové bankovnictví je pravým opakem KB. Generované stránky jsou vpodstatě obyčejné webovky bez problematickým kravin, jako ActiveX, Flash či JavaScript. Mají tak předpoklad fungovat téměř v čemkoliv a skutečně tomu tak je. InternetBanking mBank tak například krásně funguje v mobilním SafariiPhone/iPod Touch.

Narozdíl od „mobilního bankovnictví“ se nejedná o žádné ořezané služby a tak můžete, kromě obligátních příkazů k úhradě atd., nastavovat i například limit k výběru z karty, elektronické platby (karta mBank je díkybohu stardardní Visa Classic, čili je použitelná i u PayPal, Google Checkout atp.) a vůbec. Můžete tak mít nastavený limit k výběru z bankomatu třeba na pět tisíc a když budete kupovat něco dražšího, stačí prostě u fronty u pokladny (…) vytáhnout telefon a limit si dočasně zvýšit.

Bohužel takto nejde zatím obsluhovat zmíněný limit pro internetové platby, kvůli kterému musíte volat na infolinku, ale mBank se skutečně snaží a přidává chybějící funkce. Můžete se například podívat na jejich mForum, kde skutečně reagují na připomínky a není problém tam zastihnout lidi z vedení české pobočky.

Různých dalších maličkostí, díky kterým se mi mBank líbí, je celá řada. A myslím, že tato banka zaujme nejenom obyčejné lidi, kteří „prostě potřebují levný účet“, ale i technicky zdatné, které zaujme právě to prosté, ale nádherně funkční, internetové bankovnictví a možnost všechno zařídit z pohodlí domova.

Konkrétní praktické zkušenosti zi můžete přečíst na zmíněném webu tady, tu a zde.

Zanechat komentář

Pro vložení komentáře musíte být přihlášen.