Tak taky přeju pěkný Vánoce

Autor: nemo | Publikováno: 24. 12. 2007 v 00.25 | Linkuj.cz | Jagg.cz | Topčlánky.cz

Už se to asi fakt blíží. Vánoce a pak Silvestr. Zcela bezpečně to poznám a ani se nepotřebuju dívat na kalendář, koukat se z okna, či se někoho ptát. Poznám to bezpečně jednoduše tak, že se mi v e-mailové schránce množí závratným tempem tzv. „PF spam“. Tedy automaticky rozesílaná „PF“ (přiznám se – dodnes nevím, co to vlastně znamená…).

Ani se nemůžu rozhodnout, jestli mi to vadí, či mě to těší. Přijímám to tak nějak se smíšenými pocity. Všechna ta pěkná, obrázková, „PFka“ pochází většinou z různých internetových obchodů, služeb, do kterých jsem zaregistrovaný apod. Tedy od různých firem, nikoliv jedinců.

Pak jsou tu ještě ta „obyčejná“, téměř výhradně neobrázková, psaná zmíněnými jedinci. Zatím jsem je nedostal. Ale jako každoročně jich pár dostanu – většinou SMSkou. Vlastně jsem rád, že mi jich tolik nechodí – narozdíl od těch „automatických“ se na tato přání sluší odpovědět (bez ohledu na to, že taková přání jejich odesílatel také zautomatizoval, jak se jen dalo…). A to je… otrava. Člověk si musí vymyslet nějakou, pokud možno, neotřepanou děkovnou frázi a tu jednotlivě napsat jako odpověď příchozím… A to je otrava dvojnásobná.

Ja jsem si vymyslel fígl – nejlepší obranou je útok. A tak se snažím být tím prvním já, kdo hromadně pošle „přací“ zprávu a nechávám celé rozhodování „poslat/neposlat“, „odpovědět/ne­odpovědět“ sobecky na druhých. Mám tak „splněno“ a případné odpovědi mi pak stačí jen číst, bez nutnosti na ně jakkoliv reagovat.

Tak tedy: Znáte-li mě, můj e-mail, mé tel. číslo, či prostě cítíte potřebu mi nějak popřát ke konci roku – nemusíte. Rozhodně z toho nejsem smutný, na nikoho se nezlobím. Prostě jen nepotřebuji číst a psát přání, ve kterých si navzájem sdělujeme to, co každý znás už ví – že si přejeme navzájem Veselé Vánoce a Šťastný Nový rok.

Snad jsem nějakou tu myšlenku v tomto „článku“ vyjádřil ;-) Doufám, že jsem vás svým pesimisticko/ma­terialistickým přístupem moc nevyděsil…

Veselé Vánoce a šťastný Nový (i nový) rok!

P.S.: Rozhodně tímto příspěvkem nechci lidem, které to těší, upírat možnost rozesílat přání na všechny strany. Klidně do toho.

P.S. 2: Když o tom tak uvažuji, právě jsem prozradil mou vánoční „taktiku“ všem známým, kteří tohle čtou… Takže asi letos moc úspěšná nebude. Ale co – když už jsem to jednou napsal…

3 komentáře k “Tak taky přeju pěkný Vánoce”

 1. 1. cross napsal:

  PF = „pour féliciter” (Blahopřání k …)

 2. 2. download napsal:

  download…

  BAZHAR.blog » Blog Archiv » Tak taky přeju pěkný Vánoce…

 3. 3. /wp-trackback.php napsal:

  /wp-trackback.php…

  BAZHAR.blog » Blog Archiv » Tak taky přeju pěkný Vánoce…

Zanechat komentář

Pro vložení komentáře musíte být přihlášen.