Jak převést OGG do MP3 v Mac OS X?

Autor: nemo | Publikováno: 12. 12. 2007 v 12.04 | Linkuj.cz | Jagg.cz | Topčlánky.cz

Jinak skvělý program iTunes (který každého dokope, aby měl řádně otagovanou hudbu) bohužel standartně nepracuje s hudbou v OGG kontejneru. Na internetu se sice při velmi náročném googlení dopracujete k pluginu, který podporu tohoto formátu do iTunes přidává, ovšem za sebe mohu říct, že se to chová nějak divně.

Lepší variantou je tedy převést OGG do něčeho, čemu iTunes rozumí. V mém případě do MP3. Tento problém jsem řešil velmi brzy po pořízení MacBooku, když jsem si do iTunes „házel“ mou skromnou sbírku. A nevyřešil. Když už jsem narazil na program, co to uměl, byl za peníze. A vzhledem k tomu, kolikrát bych ten program použil, mi přišlo zbytečné něco takového kupovat. Nakonec jsem to převedl na Linuxovém stroji a překopíroval zpět.

A teď přišla ta potřeba znovu. Ovšem v googlení řešení jsem byl tentokrát úspěšný. Až se divím, že jsem na to nepřišel už prvně. Ten „zázračný“ program se jmenuje prostě Switch a můžete si ho stáhnout právě zde.

Bohužel není Universal Binary, ale dělá přesně to, co byste očekávali. Nenechte se zmást tlačítky jako „Switch Plus Trial“ apod. Prostě klikněte na to první velké „Mac OS X Download“. Jedná se o plnou a plně funkční verzi.

Program Switch

Výrobce má totiž velmi milou politiku – základní verze je zdarma (dokonce i bez otravných hlášek apod.) a až rozšiřující balíček je za peníze. A rozšiřující balíček přidává „jen“ další formáty, se kterými program umí pracovat.

Nicméně pro běžného smrtelníka bude nabídka podporovaných formátů bohatě stačit – celkem je jich 14, do kterých lze převádět.

Použití programu je také velice snadné. V horním menu vyberete buď konkrétní soubory, nebo celé složky. V dolní části pak nastavujete, co se s nimi má dít. Tj. nastavíte složku, do které se mají výsledné soubory přenést, do jakého formátu to budete chtít a v „Encoder Options“ si navolíte, jakou kvalitu chcete (bitrate, případně pokud chcete VBR a další). Pak už stačí stisknout velké tlačítko „Convert“ v pravém dolním rohu a počkat na výsledek.

Jednoduché, rychlé, funkční… prostě dobrý program. Tedy až na to, že běží na Intel Mac pouze pod Rosettou

4 komentáře k “Jak převést OGG do MP3 v Mac OS X?”

 1. 1. ondrash napsal:

  Diky moc za ten programek switch, uz jsem myslel, ze nic nenajdu na ten zkurvenej ogg format. Cheers

 2. 2. nemo napsal:

  [1] Neni zac. Rad jsem pomohl.

 3. 3. download napsal:

  download…

  BAZHAR.blog » Blog Archiv » Jak převést OGG do MP3 v Mac OS X?…

 4. 4. /wp-trackback.php napsal:

  /wp-trackback.php…

  BAZHAR.blog » Blog Archiv » Jak převést OGG do MP3 v Mac OS X?…

Zanechat komentář

Pro vložení komentáře musíte být přihlášen.