iPhone/iPod Touch: Rozhodnutí

Autor: nemo | Publikováno: 03. 11. 2007 v 13.40 | Linkuj.cz | Jagg.cz | Topčlánky.cz

Teď si říkám, že nadpis zní jako z jedné nejmenované „reality show“ televize Prima

Nicméně… asi jsem se rozhodl. Pořídím na 98% iPod Touch. Jednoduše prostě nejsem ochotný se patlat v odblokovávání apod. Nejspíš ani na iPod nepoužiji „jailbreak“ k instalaci dalších aplikací – chci ho pro to, co už umí, nikoli pro to, co by mohl umět. S instalací aplikací počkám na oficiální Apple SDK.

A kde ho koupím? Pochopitelně v USA. Dobrý kurz k tomu přímo nahrává. Stačí si dát pozor, aby člověk neplatil zbytečně americkou daň a iPod Touch vyjde, stejně jako iPhone, na přibližně deset tisíc včetně poštovného a české lichvářské 19% daně. A to je stále o 2000 méně, než jaká je cena tady. Použiji k tomu nejspíš služeb zasilkovasluz­ba.com, protože na ni mám dobré ohlasy.

A co je na tom ještě dobré? Že těch deset tisíc nutně musí být konečná částka. Pokud máte v USA nějakého známého (já bohužel ne) – ať už na dovolené, či trvale – můžete prostředníka vynechat a ušetřit ještě další peníze – jednoduše si to necháte objednat od něj a pak poslat. Pokud máte možnost získat dolary ještě levněji (od někoho), částka se pochopitelně ještě snižuje (já takovou možnost opět nemám). A to už vůbec nemluvím o tom, že můžete mít štěstí a neplatit české DPH vůbec (což je ovšem daňový podvod…).

Když tak splníte všechny tyto podmínky (tj. spousta štěstí a sposta kontaktů), dostanete se klidně i na částku kolem 7500 – 8000 vč. poštovného (o té poslední možnosti a její legálnosti nechť si každý popřemýšlí sám) . A to je úžasná cena.

A co z toho plyne? Že se evidentně nekamarádím s lidmi, se kterými bych měl…

7 komentářů k “iPhone/iPod Touch: Rozhodnutí”

 1. 1. Marek napsal:

  Ahoj, nahodou jsem našel váš blog a velice se mi líbí. Rád bych ti pomohl s tím iPodem/iPhonem. Chci si ho taky objednat, uvidím jak to budu mit s penězi. Každopádně mám v USA teď kamarádku na studijním pobytu, který by mi mohlo poslat balíček :o) Já vím, že hned začínáš uvažovat o podvodnících apod. jen chci ušetřit na poštovném ;o) Jinak jsem z Prahy.. ;-) Jo a kdyby tě má nabídka neoslovila, koukni http://www.aukro.cz/…gb_novy.html za 19h tam končí zatím slušně vyhližející Touch 16GB za dobrý peníz… Marek

 2. 2. nemo napsal:

  [1] Tak to je nas z Prahy vic. Urcite je ta nabidka zajimava. Ted uz je pozde, ale zitra ti poslu minimalne e-mail a rozhodne bych mel zajem si na toto tema pohovorit ;-)

  Dik za nabidku.

 3. 3. nemo napsal:

  [1] A malem bych zapomnel podekovat za pochvalu. To by bylo velmi neslusne. Cili: dik za pochvalu. To vzdycky potesi.

 4. 4. Marek napsal:

  OK.. Budu se tesit..

 5. 5. JB001 napsal:

  Shodou okolností jsem se přes vyhledávač na CENTRUMu dostal na váš blog. Sháním totiž inforamace a recenze na iPod touch, který si hodlám nechat přivézt přímo z NY…

 6. 6. nemo napsal:

  [5] Dekuji za navstevu ;-) Mohu s necim pomoct?

 7. 7. bimbo_ss napsal:

  tady najdete ceske ceny, dostupnost a dalsi informace.

Zanechat komentář

Pro vložení komentáře musíte být přihlášen.