Petice za použití ODF v Apple iWork

Autor: nemo | Publikováno: 01. 11. 2007 v 17.44 | Linkuj.cz | Jagg.cz | Topčlánky.cz

Velice mě mrzí, že Apple podporu ODF formátu v novém iWork 08 vynechalo. ODF je na světě už nějaký ten pátek, poslední dobou se o něm mluví čím dál víc a přesto iWork, placený kancelářský balík, není schopen s tímto formátem pracovat. Kdyby Apple ODF podporoval, neváhal bych a ihned bych iWork objednal ($79).

Mac OS X mi totiž (a nejenom mě) schází textový editor, který nemá žádná ale. Je tu moloch OpenOffice, který se ale rozhodně nedá označit za nativní aplikaci. Pak je tu NeoOffice s ultrapomalou implementací v Javě. Je tu AbiWord, který se zrovna korektně v Mac OS X netváří. A navíc to není kompletní balík. Pak tu jsou samozřejmě MS Office 20048. Stojí nechutně moc peněz, rovněž neumí ODF a navíc u nejnovější verze mám pocit, že si výrobce dělá srandu (ty zázračné nové paletky zabírají půlku displeje…). A pak je tu iWork. Přesně takový, jaký si představuji. Až na tu podporu ODF. To mě odsuzuje k exportu všeho, co v tom napíšu, do starého a překonaného RTF.

A teď přišel Mac OS X Leopard. A hádejte jaká nová feature se na nás směje v interním „písátku“ TextEdit? Ano, správně. Podpora ODF. Proč systémová aplikace, která je integrována především z důvodu „aby tam aspoň něco k tomu účelu bylo“ pracovat s tímto formátem dokáže a placený software od stejného výrobce ne?

A právě při této příležitosti jsem objevil petici za podporu OpenDocument Format (ODF). Připojte se. Piště do Apple. Když už to implementovali do TextEditu, nemůže být tak těžké to samé udělat s balíkem iWork.

3 komentáře k “Petice za použití ODF v Apple iWork”

  1. 1. Apple Blog » Petice za použití ODF v Apple iWork napsal:

    […] BAZHAR.blog put an intriguing blog post on Petice za použití ODF v Apple iWorkHere’s a quick excerpt Velice mě mrzí, že Apple podporu ODF formátu v novém iWork 08 vynechalo. ODF je na světě už nějaký ten pátek, poslední dobou se o něm mluví čím dál víc a přesto iWork, placený kancelářský balík, není schopen s tímto formátem pracovat. Kdyby Apple ODF podporoval, neváhal […]

  2. 2. SackX napsal:

    No teda, rtf, zásadně exportuju vše do pdf, je to formát přímo na přenos a je podporovaný snad od kalkulaček vším.

  3. 3. nemo napsal:

    [2] No ano, ovsem v mem pripade je ovsem potreba dost casto i takove veci editovat, coz u PDF neni zrovna jednoduse mozne ;-)

Zanechat komentář

Pro vložení komentáře musíte být přihlášen.