Mrtvé Apple weby v české kotlině

Autor: nemo | Publikováno: 19. 08. 2007 v 12.33 | Linkuj.cz | Jagg.cz | Topčlánky.cz

Stává se to. Založíte si blog s cílem psát o něčem a po čase zjistíte, že na to vlastně ani nemáte čas a i ta chuť se jaksi vytrácí. Ikdyž… kdyby byla chuť, čas se vždycky najde, že?

Nicméně ani autoři Apple weblogů nejsou výjimkou. Původní nadšení se vytratí a pod tíhou jiných povinností pak člověk pomalu psát přestane. Koukl jsem se do odkazovníku MacBlogu a vybral takové weby.

Takovým případem je studentský Apple 2007. Ne-majitel Apple původně chtěl psát o „těchto bílých věcech“, ovšem moc dlouho mu to nevydrželo a ikdyž sliboval změnu, blog je dlouhodobě celkem na 6ti postech.

Dalším takovým je Mac Reflektor. Jeden příspěvek za 1–2 měsíce je jako kapka v moři (poslední je z června). Mám pocit, že dalších „novinek“ se tu už nedočkáme.

MacUser. Tohoto autora zase „pohltil“ MacBlog a tak s dalším článkem rozhodně nemůžeme počítat.

Svědci Macintoshovy

Další je Prvnímac Blog, který nejspíš neumřel zcela, ovšem na další příspěvek si počkáme ještě dloooouho.

Tweekyho blog je na červené listině. Poslední dobou, když už něco napíše, se příspěvky stáhly do jednoslovných „zvolání“. Je vidět, že autor na blog vůbec nemá chuť ani čas.

No a to jsme na konci seznamu. Osobně mi v sekci „Apple komunita“ chybí blog Ondry Torala, který, mimo toho, že je autorem MacBlogu, stíhá vcelku často psát i na svůj osobní blog. A přitom tam dřív byl uveden. Pak by si odkaz jistě zasloužil Playground – SackX má poslední dobou nějakou mánii a uvádí jeden překlad rozhraní různých aplikací za druhým. Naopak trochu za chybu – překlep – považuji, že Mikeshuv blog je v seznamu uveden hned dvakrát pod sebou.

Až budu mít trochu nálady i času, pochopitelně redakci MacBlogu napíšu (pokud mě tedy nějaky čtenář nepředběhne) a navrhnu zařazení zmíněných „chybějících“ webů.

A to je pro dnešek asi tak všechno.

2 komentáře k “Mrtvé Apple weby v české kotlině”

  1. 1. SackX napsal:

    Ano ano! Právě jsem si všiml že nejsem v Apple Komunitě, už zjednávám nápravu, neboj se. Hromady češtin přidávám z důvodu který se určitě brzy dozvíš, nicméně teď to ještě podléhá utajení TOP SECRET pLEVEL. Budeš první kdo se to dozví, abys o tom mohl napsat exkluzivní report + rozhovor :-D, teda po mě.

  2. 2. nemo napsal:

    [1] Ju! Ja budu konecne prvni, co se neco dozvi! Uz se tesim.

Zanechat komentář

Pro vložení komentáře musíte být přihlášen.