Zavládl spamový klid

Autor: nemo | Publikováno: 04. 08. 2007 v 23.29 | Linkuj.cz | Jagg.cz | Topčlánky.cz

Už jsou to dva dny, co je nový BAZHAR.blog spuštěný. A za tu dobu se mi v administraci webu nezobrazil vůbec žádný spam. Takže mi o tom nepřišlo vůbec žádné oznámení do e-mailové schránky. Čili jsem neobdržel ani jednu informační SMS o tom, že mi přišla zpráva…

Ja vím – je to dost pitomé. Všechny weby v dnešní době používají nějaký způsob ochrany proti nevyžádaným komentářům všeho druhu, takže tady nepovídám něco světoborného.

Ovšem BAZHAR.blog byl jakýmsi zvláštním řízením osudu výjimka. Každý den se mi sešlo cca 10 až 20 oznámení, že na mě čeká v administraci k (ne)schválení nějaká zpráva. A o každé takové zprávě mi přišly dvě SMS. Takže jsem za den nashromáždil v telefonu i 40 takových zpráv. Naštěstí můj telefon má (takřka) bezednou paměť a tak jsem to vždycky jednou za čas hromadně smazal.

Ovšem při takovém přístupu tak nějak ztrácelo smysl mít zapnuté takové upozorňování, protože se v té záplavě ztrácely i ostatní zprávy…

No zkrátka už je to pryč. A proto píšu i tento „článek“. Je tu nějaký podezřelý klid. Telefonu jsem si celý den ani nevšiml (neotravuje)… A to mi přijde takové zvláštní. Tak zvláštní, že se o ten pocit tady musím podělit.

Jestli jste čekali nějakou pointu, musím vás zklamat. Prožívám jen takovou mírnou euforii a divím se, proč jsem nějaký antispam na blog nezavedl dřív.

BTW – jsou zprovozněné avatary pro registrované uživatele. Kdo je registrovaný, prosím nahrajte si nějaký ten avatar, ať ty komentáře nejsou tak stejnotvárné…

4 komentáře k “Zavládl spamový klid”

 1. 1. SackX napsal:

  Já mam spojení OpenID a reCaptcha a jsem spokojen, za posledních 7 dní 0% spamu. Kdo použije OpenID, nemusí zadávat reCaptchu a okamžitě se i zaregistruje a přihlásí, takže jeho jméno nemůže být ani použito. Jinak kdo nemá OpenID, musí napsat dvě slovíčka reCaptchy, zase ho však může hřát že přepsal z knihy do elektroniky kus amerického knižního bohatství a že za pár let si to bude moct přečíst na Googlu. A abych se ti oplatil v hledání chyb, v A záznamech v DNS nemáš základní cestu, takže http://bazhar.cz nefunguje, funguje jen s www, což, na dnešní dobu, je trochu e-e:-).

 2. 2. nemo napsal:

  [1] U tebe jsem si toho vsiml.

  Pro me ma OpenID problem v tom, ze je moje prezdivka (pochopitelne) jiz zabrana. A ja jsem na to vysazeny.

  reCaptcha – zkousel jsem to, ovsem vadi me, ze to zabira dost mista a neda se to nikam radne vkloubit. A pro uzivatele bude asi trochu otravne vyplnovat tolik znaku.

  Ja ted pouzivam plugin „Did-you-pass-math?“ pro neprihlasene/ne­registrovane uzivatele. Zatim si take nemuzu stezovat.

  A k tomu poslednimu problemu – driv to fungovalo. Evidentne muj novy hosting ma jeste sve mouchy. Uz to ale resim.

 3. 3. SackX napsal:

  To je divný, OID systémů je několik, například myopenid.com, oid.net a podobný, ti dyštak pošlu celej seznam registračních systémů. Zatim, jdu si užít poslední 4 minuty narozenin:-)

 4. 4. nemo napsal:

  [3] Tak to samozrejme gratuluji! ;-)

Zanechat komentář

Pro vložení komentáře musíte být přihlášen.