A jsme zase zpátky

Autor: nemo | Publikováno: 03. 08. 2007 v 23.11 | Linkuj.cz | Jagg.cz | Topčlánky.cz

BAZHAR.blog je konečně zase funkční. Úspěšně jsme přešli z původního BANAN.cz k novému hostingu STATION.cz.

Když jsem se loučil, netušil jsem, že to bude na tak dlouho. Myslel jsem, že to bude jen na cca půl dne a všechno se vrátí „do normálu“. Evidentně omyl…

Hned první den jsem proseděl čekáním na převod domény. To se skutečně ve 22:50 stalo. Ovšem v administraci domény se neoběvila potřebná „tlačítka“ k nastavení FTP přístupů apod. Myslel jsem si, že to do několika minut bude – první omyl. Ještě ráno druhý den, když jsem to kontroloval, k ničemu takovému nedošlo. Pak jsem odjel „na čumendu“ do Německa a vrátil se až večer.

Administrace fungovala a já jsem velmi rychle vytvořil všechny nejdůležitější subdomény a k nim FTP účty, takže mohl Petronius začít nahrávat obsah BAZHAR Wallpapers apod. Já jsem předpokládal, že vklidu vytvořím e-mailové přesměrování, databáze apod. a potom se vrhnu přímo na blog.

Měl jsem v plánu, když už se s tím s**ru, konečně aktualizovat WordPress 2.0.5 na nejnovější verzi (2.2.1) a nainstalovat nové verze pluginů apod. Zapomněl jsem zmínit, že BAZHAR.cz teď nově běží na PHP 5.2.1 a MySQL 5.2 (to je pro pozdější vyprávění důležité). Stáhl jsem tedy nejnovější počeštěnou verzi WordPressu od Acciho, nainstaloval a hle – vše v Angličtině. Zkusil jsem to smazat a nainstalovat znovu… a znovu… Nakonec, když jsem se po hodině probudil poté, co jsem si „nachvilku“ lehl v obýváku na gauč (s cílem popřemýšlet a uklidnit se – byl jsem v té době velmi chtivý fyzicky ublížit autorům WP), jsem toho nechal a šel spát.

“Český” WordPress

Druhý den od rána (to již hovoříme o dnešku) jsem opět začal přesvědčovat WP ke spolupráci. V poledních hodinách jsem se k tomu dostal – je to popsaný BUG WordPressu. Pokud, jako já, máte PHP 5, to běží na 64bitovém procesoru a zkoušíte použít lokalizaci, narazíte. Problém se prý řeší a mělo by to být opravené ve verzi 2.2.2 (mám 2.2.1…). Milé. Nicméně jsem se proklikal až k návodu, jak to opravit. Čili WordPress už na mě blinkal Česky.

Nyní na mě čekala ta nejveselejší část – dostat obsal BAZHAR.blogu ze staré do nové verze. Speciálně pro SlackXe: WP 2.0.5 nemá funkci exportu článků. Řeknu vám – je lepší skočit z okna, než řešit problémy s tímto zázračným redakčním systémem. Založil jsem si k tomu i speciální subdoménu, kde jsem se pokusil rozchodit původní verzi. To dopadlo velice… můžete se pokochat na obrázku.

Zálohovaná verze blogu

Abych to zkrátil – rochňal jsem se v tom až do večera. Mé obavy se naplnily a u jedné položky databáze starý INSERT neodpovídal nové verzi tabulky. Takže jsem prošel ručně všechny záznamy a doplnil to – naštěstí to byla zrovna tabulka s kategoriemi (to, co vidíte v pravém sloupci). Kdyby to bylo prakticky cokoliv jiného, měl bych VELKÝ problém. Už by se mi totiž vyplatilo napsat si v PHP script, který by to udělal za mě. WP si totiž ukládá všechen SPAM, který přijde (a jak jsem zmiňoval kdysi, do teď jsem tu neměl žádný AntiSpam), takže toho je fakt hodně. Mám databázi příspěvků plnou nabídek porna zdarma a dalších lahůdek.

Nicméně jsem to úspěšně prošťouchal do nové verze a téměř vše funguje tak, jak má. Ze starých věcí nefunguje především vložené YouTube video (co nejdřív to opravím) a pak hodnocení článků. U toho nevím, co s tím udělám. Zjistil jsem totiž, že se nemá rádo s jedním Antispamovým řešením, které jsem chtěl původně nasadit. A navíc mám pocit, že kvůli tomu nefungovaly ještě další pluginy, které jsem chtěl nasadit (třeba avatary). Takže zatím to vracet nebudu.

A to je prozatím všechno. Kdyby měl někdo problém se příhlásit/regis­trovat atd., ozvěte se.

A změny? Možná se pár mých pravidelných čtenářů těšilo na nějaké změny – po pravdě po několikadením zápolení na to už nemám energii. Rozhodně do budoucna chci „pohnout“ se vzhledem blogu (trochu víc barviček, zvýraznit nadpisy…), chci přidat již zmíněné avatary – prostě to tu trochu „rozzářit“. Decentně.

Hm, když se tak dívám, kolik textu o ničem jsem vyprodukoval, už toho radši nechám. Brzy napíšu ještě to pojednání o BANAN.cz.

Jeden komentář k “A jsme zase zpátky”

  1. 1. Whistler napsal:

    Bezva mít bazhar zpět :)

Zanechat komentář

Pro vložení komentáře musíte být přihlášen.