Archive for November, 2007

Jak jsem prodal telefon zadarmo

Tuesday, November 27th, 2007

Už je to pár týdnů, co jsem tu uveřejnil můj inzerát na prodej NOKIA 9500. Po většinu času o telefon nikdo neměl zájem. Ovšem to se změnilo, když jsem telefon nechal opravit v servisu (měl prasklý kloub).

Za poslední více jak týden jsem zaznamenal mnoho dotazů, mám-li ještě ten zmíněný přístroj. Telefon si svého majitele nakonec našel a to dokonce na dálku – v pátek jsem ho poslal na dobírku poštou.

Domluva zněla, že ho zabalím, pojistím na 5000 a za tu cenu ho nechám na dobírku poslat k novému majiteli.

Teď, když to píšu, je právě středa večer. Zrovna koukám na e-mail od nového majitele. Komunikátor přišel. Vpořádku, pojištěný a zdarma.

Kdybych u té přepážky nestál a neřekl, že ho chci poslat na dobírku…

Mé jediné štěstí je, že kupující byl poctivý, informoval mě o tom a peníze mi pošle jinak. Tímto bych mu rád poděkoval. Tak tedy: Děkuji!

Ustřižený internet - pokračování

Saturday, November 24th, 2007

Po krátké době se se ve sporu NewTel vs. BroadNet (minulé články: první a druhý) stalo pár věcí, o kterých bych se chtěl zmínit.

Tak především – ČTÚ, jak zmínil můj dobře informovaný čtenář Marian, vydalo rozhodnutí, podle kterého měl BroadNet do čtvrtka do 15:10 opět připojit všechny zákazníky NewTelu. O tom mi přišel e-mail s tím, že pokud se tak nestane, mám kontaktovat zákaznickou linku.

Jak jsem tuším zmínil už minule, přes týden nejsem doma a tak jsem to nemohl přímo zkusit. Z pingu na mou pevnou veřejnou adresu mi však bylo jasné, že ve čtvrtek večer byla situace beze změny. V pátek jsem chtěl přijet domů, zkontrolovat to a pak volat na infolinku.

V pátek jsem přišel, zkontroloval a protože jsem neměl komunikativní náladu, chtěl jsem volat až tak před pátou. K mému překvapení ovšem NewTel zavolal mě. Pán na telefonu mě potěšil úsměvnou větou: „Předpokládám, že u Vás internet, stejně jako u ostatních zákazníků, nefunguje, že?“ Odpověděl jsem mu, že předpokládá správně a pak jsem se dozvěděl to, co už jsem tušil: BroadNet nerespektoval rozhodnutí ČTÚ a zákazníky nepřipojil. (more…)

Byl jsem odhalen ;-)

Wednesday, November 21st, 2007

Jako mnoho lidí, i já mám úchylku na různé statistiky. Pochopitelně jsem obvzláště nadšený, protože návštěvnost BAZHAR.blogu poslední dobou opět dosahuje velmi výrazného nárůstu. Kupodivu především (ale nejenom díky) recenzi Motoroly F3. Tento článek se konečně dostal do vyhledávačů a ty se ho rozhodli hodnotit velmi vysoko (velmi milé).

Není tedy divu, že se kochám návštěvností i několikrát za den. A teď přichází zajímavá věc – můj „úžasný“ článek o tom, jak jsem byl odpojen od internetu, získal docela zajímavou pozornost.

Nebudu tu kecat – napsal jsem do redakce Lupa.cz a na celou záležitost je upozornil – již dříve jsem četl na Lupě články na podobné téma a tak mě napadlo, že by je to mohlo zajímat (tedy ne, že by můj námět byla nějaká bomba, ovšem i tak je lepší nějaký článek, než žádný). Nechal jsem na nich, aby rozhodli, jestli jim stojí za to to „otisknout“. A taky jsem si říkal, že se případný autor článku pokusí získat vyjádření obou stran a má tak šanci, jako novinář ze známého serveru, získat mnohem přesnější informace o celé záležitosti.

Lupy mi neodpověděli. Ovšem zdá se, že je to přeci jen asi možná (vyjádřil jsem pochybnost dost jasně?) zaujalo a někdo se přeci jen na toto téma činí. Jak jsem na to přišel?

Nyní se vracím zpět k úvodu. Koukám právě na statistiku přístupů a tam hned pod sebou vidím toto:

Náhodička?

Náhoda? Hned takhle pod sebou? Nebo prostě v NewTeluBroadNetu pravidelně googlí svoje jméno, jestli o nich někdo něco nepíše? A nebo se ten potenciální redaktor Lupy, když jim potenciálně psal, zmínil i o tom, odkud takovou informaci získal? Jsem doslova poctěn ;-)

No nic…

Tak mě odpojili, přátelé…

Monday, November 19th, 2007

A to doslova.

Doma, přes víkend, využívám úžasného ADSL připojení firmy NewTel. I přijel jsem v pátek odpoledne domů a co nevidím – nevidím nic. Internet nám udělal pápá (abych parafrázoval jistý infantilní seriál pro děti). Protože jsem ještě ten den ráno dělal na dálku na modemu nějaké úpravy routování portů, hned jsem si řekl, že jsem asi něco zvoral.

Začal jsem si tedy s modemem hrát a když byl po dvou hodinách modem kompletně vygumovaný od všeho nastavení (príma…), vyloučil jsem závadu na mé straně. Zkusil jsem tedy infolinku operátora. A skutečně jsem se po pár minutách proboxoval přes šílený automat až na někoho živého (slečnu).

A ta mi hezky oznámila, že o problému vědí, a že jednoduše bez internetu jsou nyní všichni zákazníci se službou ADSL. Byl jsem naprosto v šoku. A ještě více v šoku jsem byl za chvilku – nejen, že jsem se nerozčílil, ale ještě jsem poděkoval za informaci a hezky se rozloučil. Co ta informace znamená mě došlo až po chvíli. (more…)

BAZAR: Prodám NOKIA 9500 (prodáno)

Tuesday, November 6th, 2007

UPDATE 2: Telefon prodán

UPDATE: prasklý kloub opraven

Je to tady. Prodávám komunikátor.

Má nově v servisu vyměněný kloub u displeje – záruka na tento díl je tedy 6 mesíců.

K telefonu mám i krabici s návodem, stojánkem, dat. kabelem, nabíječkou a původním headsetem. K tomu přidávám 1GB MMC kartu a značkové horizontální opaskové pouzdro Krusell.

Přístroj nemá původní šedivý kryt, ale originál Nokia černý (tvarově je shodný, ovšem všechny prvky jsou černé – vypadá to i líp). Má velmi slušnou citlivost na WiFi signál.

Nokia 9500Nokia 9500 Nokia 9500Krusell pouzdro

Komunikátor je plně funkční. Šedivá barva z toho pochopitelně leze skoro sama, ovšem to je vlastnost naprosto všech kusů. Ovšem plast pod ní je ještě tmavší a myslím si, že kdyby se seškrábal úplně, vypadal by telefon i vzhledem k tomu krytu lépe.

K vyzvednutí v Praze. Pokud by to byl velký problém, mohu telefon poslat na dobírku (ovšem preferuji osobní odběr). Cena: 4900,–. Cena k jednání.

Kontakt:
E-mail / GTalk: nemoxx[zizala]gma­il.com ICQ: 331236283

iPhone/iPod Touch: Rozhodnutí

Saturday, November 3rd, 2007

Teď si říkám, že nadpis zní jako z jedné nejmenované „reality show“ televize Prima

Nicméně… asi jsem se rozhodl. Pořídím na 98% iPod Touch. Jednoduše prostě nejsem ochotný se patlat v odblokovávání apod. Nejspíš ani na iPod nepoužiji „jailbreak“ k instalaci dalších aplikací – chci ho pro to, co už umí, nikoli pro to, co by mohl umět. S instalací aplikací počkám na oficiální Apple SDK.

A kde ho koupím? Pochopitelně v USA. Dobrý kurz k tomu přímo nahrává. Stačí si dát pozor, aby člověk neplatil zbytečně americkou daň a iPod Touch vyjde, stejně jako iPhone, na přibližně deset tisíc včetně poštovného a české lichvářské 19% daně. A to je stále o 2000 méně, než jaká je cena tady. Použiji k tomu nejspíš služeb zasilkovasluz­ba.com, protože na ni mám dobré ohlasy.

A co je na tom ještě dobré? Že těch deset tisíc nutně musí být konečná částka. Pokud máte v USA nějakého známého (já bohužel ne) – ať už na dovolené, či trvale – můžete prostředníka vynechat a ušetřit ještě další peníze – jednoduše si to necháte objednat od něj a pak poslat. Pokud máte možnost získat dolary ještě levněji (od někoho), částka se pochopitelně ještě snižuje (já takovou možnost opět nemám). A to už vůbec nemluvím o tom, že můžete mít štěstí a neplatit české DPH vůbec (což je ovšem daňový podvod…).

Když tak splníte všechny tyto podmínky (tj. spousta štěstí a sposta kontaktů), dostanete se klidně i na částku kolem 7500 – 8000 vč. poštovného (o té poslední možnosti a její legálnosti nechť si každý popřemýšlí sám) . A to je úžasná cena.

A co z toho plyne? Že se evidentně nekamarádím s lidmi, se kterými bych měl…

Petice za použití ODF v Apple iWork

Thursday, November 1st, 2007

Velice mě mrzí, že Apple podporu ODF formátu v novém iWork 08 vynechalo. ODF je na světě už nějaký ten pátek, poslední dobou se o něm mluví čím dál víc a přesto iWork, placený kancelářský balík, není schopen s tímto formátem pracovat. Kdyby Apple ODF podporoval, neváhal bych a ihned bych iWork objednal ($79).

Mac OS X mi totiž (a nejenom mě) schází textový editor, který nemá žádná ale. Je tu moloch OpenOffice, který se ale rozhodně nedá označit za nativní aplikaci. Pak je tu NeoOffice s ultrapomalou implementací v Javě. Je tu AbiWord, který se zrovna korektně v Mac OS X netváří. A navíc to není kompletní balík. Pak tu jsou samozřejmě MS Office 20048. Stojí nechutně moc peněz, rovněž neumí ODF a navíc u nejnovější verze mám pocit, že si výrobce dělá srandu (ty zázračné nové paletky zabírají půlku displeje…). A pak je tu iWork. Přesně takový, jaký si představuji. Až na tu podporu ODF. To mě odsuzuje k exportu všeho, co v tom napíšu, do starého a překonaného RTF.

A teď přišel Mac OS X Leopard. A hádejte jaká nová feature se na nás směje v interním „písátku“ TextEdit? Ano, správně. Podpora ODF. Proč systémová aplikace, která je integrována především z důvodu „aby tam aspoň něco k tomu účelu bylo“ pracovat s tímto formátem dokáže a placený software od stejného výrobce ne?

A právě při této příležitosti jsem objevil petici za podporu OpenDocument Format (ODF). Připojte se. Piště do Apple. Když už to implementovali do TextEditu, nemůže být tak těžké to samé udělat s balíkem iWork.