Archive for June, 2007

Konečně funkční Safari pro Windows!

Sunday, June 24th, 2007

Tento příspěvek píšu z prohlížeče Safari pro Windows. A jaké jsou mé pocity? Zatím veskrze pozitivní.

Safari se snaží navodit pocit ala Mac OS X – efektně vyjíždějící dialogová okna, sekce nastavení at. jako z jablečného OS… Vcelku se to daří. Já, jako budoucí Apple-user (tj. momentalně neuživatel), jsem z toho mírně nadšen. Všechno to má ale svá negativa. Díky těm grafickým srandičkám je Safari trochu náročnější na systémové požadavky. Například Opera 9.21 ma se šesti otevřenými záložkami zabráno v paměti něco přes 29MB. Safari 3.0.2 se třemi záložkami papá 63MB.

Je to pochopitelně dáno těmi grafickými udělátky. Windows XP, na kterých Safari testuji, pro ně nemá žádnou podporu a tak si vše musí Safari „vyrábět“ ve vlastní režii. A kvůli tomu je Safari žravější. (more…)

Co jíst u počítače?

Friday, June 8th, 2007

Pokud jako já žijete většinu svého života před obrazovkou počítače, jistě jste se již alespoň pokoušel/a u něj i jíst. S Petroniem jsem se na toto téma tak před rokem bavil a k mému potěšení jsme se prakticky shodli. Nedávno mě napadlo vás se závěry našich mnohaletých zkušeností seznámit.

Jelikož je již, když se tak dívám na hodinky, jednadvacáté století a panuje převlládající názor „jezte zdravě“, zaměřím se dnes výhradně na ovoce. Pokud se mi podaří nějak rozumně sesmolit do psané podoby i ostatní jídlo, určitě se s vámi o takto důležitou informaci rád podělím.

Ještě bych rád upozornil, že plody nehodnotím z hlediska jejich chuti, ceny, výživnosti ani „zdravosti“. Důležite je pouze to, jak se ovoce „používá“ u počítače.

Tak začínáme. Obětoval jsem se ve jménu vědy a vyzkoušel u počítače konzumovat různé druhy ovoce.
(more…)