Archive for March, 2007

Analytik - moderní šarlatán

Friday, March 30th, 2007

V jednom dřívějším článku jsem se zmínil, že o tzv. „analyticích“ určitě napíšu článek. Ten čas právě nastal.

Kdo je to vlastně analytik? Kde lze získat tuto práci? Kde se na to dá studovat? Každý, nevím, nikde. Když se to tak vezme, analytik je skutečně každý. Každý den „analyzujeme“, jestli se dnes vyplatí jít do práce/školy, prodat ten pozemek za domem sousedovy, zaplati daně dnes, zaměsíc, nebo až na poslední chvíli… „Zanalyzujeme“ možnosti/situaci a na základě toho se pak rozhodneme. (more…)

Jak jsem napálil sám sebe

Wednesday, March 28th, 2007

Nesnáším spam. Je to tak neuvěřitelně odporná věc. Zatímco jsem se ho, díky přechodu na Gmail konečně zbavil, na webech, které mám na starost, mi neustále bují.

Dřív byl klid, ovšem od jisté doby si mě spam-boti našli a neustále „oblažují“ mé weby svými nabídkami na prodloužení bůh-ví-čeho atd.

V rámci preventivního boje proti spamu jsem tady, na BAZHAR.blogu, chtěl nasadit metodu „Umíte počítat?“, kdy člověk musí sečíst třeba 2+2, aby byl jeho příspěvek odeslán. Bohužel to však nefungovalo a já jsem to, naštvaný, nechal být a vesele jsem na to zapoměl. Potom se spam již neobjevoval a tak jsem neměl důvod o tom přemýšlet. (more…)

Vodafone live - skutečně revoluční?

Wednesday, March 28th, 2007

Právě jsem si chtěl poprvé vyzkoušet službu Vodafone live. Jedná se o něco jako lepší WAPové stránky operátora. Měly by být grafické a nabízet různé užitečné služby i informace. Samozřejmě také placený obsah. Procházení je zcela zdarma a platí se až za „použití“ konkrétní služby.

Vodafone live však byl až do nedávna dostupný pouze na několika podporovaných telefonech a ostatní se museli spokojit pouze s „obyčejným“ WAPem. To se však nedávno změnilo a službu by tak měli mít všichni zákazníci s novějšími telefony. (more…)

Film Znamení - scénáristická tragédie

Sunday, March 25th, 2007

Tento článek píšu těsně po tom, co jsem v sobotu shlédl na ČT1 americký film Znamení s Melem Gibsonem v hlavní roli.

A můj dojem? Hrozný. Jestli někoho měli zavírat do koncentračních táborů, pak autory takovýchto, velice se omlouvám za můj výraz, sra..ek. (more…)

Atomová bomba - zázrak Hollywoodu

Friday, March 23rd, 2007

Dneska bych se chtěl zmínit o atomové bombě. Nechci však psát žádný referát o účincích apod. Chci vám říct něco o „atomovce“ a jejím vlivu v úplně jiné oblasti – v Hollywoodu.

Pro Hollywood, jak se zdá, bylo vymyšlení této ničivé zbraně pravým požehnáním. Vždyť si vemte, v kolika snímcích byla možnost vyhodit všechno do vzduchu vyvrcholením celého filmu! Z bomby se stal pomalu přes noc hit všech filmových producentů (režisérů, spisovatelů…) a jak byla možnost, hned do filmu velké „bang“ „frkli“. (more…)

Národní knihovna v Praze

Tuesday, March 20th, 2007

Internet mě opět potvrdil to, co už delší dobu vím – čím víc ho používám, tím méně informací se ke mě dostane. Nemám totiž potřebu navštěvovat zpravodajské servery jako Aktuálně.cz. Zajímám se (nejspíš k mojí škodě) prakticky výhradně o techniku, počítače a telekomunikace. A proto jsem až teď zaznamenal informaci o projektu nové budovy Národní knihovny. A to ještě jen a pouze díky zmínce na blogu pana Zandla Marigold.cz.

Jako první mě zaujal 3D render jakési zeleno-fialové „obludy“ kdesi v parku. Ze začátku článku jsem dostal pocit, že ten obrázek vytvořil autor sám pro pobavení. Až potom mě došlo, že je to skutečný, oficiální, design budovy. Tedy vyobrazení toho, jak má vypadat… (more…)

Blokování BAZHAR.cz na vybali.sme.sk

Monday, March 19th, 2007

Stalo se něco, co jsem nečekal. Pokaždé, když vyjde nový článek, přidávám odkazy na něj na tři CZ/SK linkovací služby. Jsou to Jagg.cz, Linkuj.cz a Vybrali.sme.sk.

Když jsem však nedávno zkoušel přidat odkaz na Vybrali.sme.sk, zobrazilo se „neplatná adresa“. Původně jsem si myslel, že je to nějaká chyba, ovšem později se to opakovalo a já zjistil, že BAZHAR.cz byl přidán na seznam „nevhodných“ webů… (more…)

Skotsko - Wallpapers

Friday, March 16th, 2007

V poslední době nás (mě a nema) okouzlilo Skotsko a vše s ním spojené, a proto jsem se rozhodl přidat na BAZHAR Wallpapers tapety právě se skotskou tématikou.

Skotsko je známé svou podmanivou, krásnou a hlavně čistou přírodou a krátké nahlédnutí alespoň prostřednictvým Vaší pracovní plochy naleznete na wallpapers.baz­har.cz.

Motorola neumí vyrábět telefony

Friday, March 16th, 2007

Nedávno si můj otec, přes moje varování, pořídil Motorolu L7. Protože každý den hodně telefonuje, starší Sony Ericsson T610 už měl „odvoláno“. V podstatě má jednoduché požadavky – pořebuje volat, přijímat SMS (moc toho nenapíše) a přístroj musí mít Bluetooth pro spojení s handsfree v autě. Barevný displej apod. vůbec nepotřebuje. Chtěl proto co nejlevnější telefon a rozhodl se právě pro zmíněnou L7. (more…)

Tupé Windows

Thursday, March 15th, 2007

Původně tu měl být článek o tom, jak jsou mobilní telefony značky Motorola tupé a nevhodné na používání. Bohužel ale díky totální tuposti „systému“(spíš bordelu) MS Windows, jež jsem poslední dobou nucen dočasně používát, sem nemohu dát nic.

Článek je totiž uložen v paměti mé N9500. Windows nejen, že odmítají jakkoliv komunikovat prostřednictvím infračerveného portu, odmítají komunikovat i s mou USB čtečkou paměťových karet. (more…)