Archive for January, 2007

Microsoft zpomaluje vývoj hardware

Tuesday, January 30th, 2007

Ačkoliv je jistě nemálo pravdy na tom, že díky přehnaným nárokům nových MS Windows Vista pokročí výkonější hardware blíže k uživatelům, není to tak zcela pravda.

Microsoft „vyrábí“ Vista od roku 2002. Po tolika letech vývoje se mu usilovnou prací podařilo dosáhnout toho, že Vista nebudou příliš pomalejší, než XP. Užasné. Připomíná mi to jeden vtip…

Každopádně o co mi jde? Jde mi o to, že dnes, v době suprového 64 bitového procesoru Intel Core 2 Duo, je více než reálná „naděje“, že bez ohledu na to bude většina prodaných krabic patřit staré 32 bitové verzi. (more…)

Seriálová chudoba

Monday, January 29th, 2007

Jsem trochu (hodně) nemocný. Momentálně mám 38,8°C horečku a celonoční zimnici za sebou. Jestli se Vám proto bude zdát, že tu plácam blbiny, klidně to přičtěte lehkému delíriu.

Tak nějak mě napadlo, jací jsme tady v Republice vlastně chudáci. Nemám náladu rozebírat příčiny a nadávat na vinníky (až jindy…), popíšu tu jenom krátce své pocity.

Týká se to seriálové tvorby u nás. Zatím co tady si užíváme „skovstů“ jako je Ordinace v Růžové zahradě, Letiště, Bazén, Horákovi (to je trochu výjimka), Pojišťovna štěstí a jiné, v Americe se mají podstatně lépe. (more…)

Proč používat Gmail

Monday, January 29th, 2007

Už několikrát se mi stalo, že se mě lidi zeptali, proč přestat používat Seznam.cz (apod.) a přejít právě na Gmail.com. Tedy ne, že by mě na ulici kolemjdoucí oslovovali ;-), ale občas lehce zapropaguji – povzdechnu si „máš používat Gmail, tohle by se ti s nim nestalo…“.

Tak tedy proč je Gmail.com tak lepší, než ti ostatní? Vždyť třeba Seznam.cz vypadá skoro stejně… (more…)

Živě.cz hacknuto

Sunday, January 28th, 2007

Docela sranda. Dnes ráno jsem nějak neměl co dělat, tak jsem se rozhodl, že zajdu na bulvární internetový časopis zive.cz.

No a co nevidim. První zprávička dne, kupodivu ani ne 45 minut stará (mám já to ale štěstí).

Jistému Syslovi (http://sysel.security-portal.cz) se podařilo dostat do administace celého webu.

Na přiloženém screenshotu (pro případ, že by to zive.cz smazalo) je videt v sekci Zprávičky odkaz na Syslův blog.

Je to ale správný hacker (zive.cz muze byt rado, protoze by mohl klidne smazat uplne vsechno) a tak akorat pridal odkaz na sve stranky, kde sepsal kompletní návod, jak se mu to povedlo.

Zive.cz do této chvíle nezareagovalo. ;-)

UPDATE: Teď už tam odkaz na syslův blog není… Jsou to pokrytci. Měli by přiznat veřejně chybu a poděkovat Syslovi.

UPDATE2: Tak chyba přiznána, poděkování (ikdyž v úvozovkách) uděleno. Avšak pokrytci jsou to stejně. Pod tímto oznámením „pro jistotu“ zakázali komentáře. A já (zase) marně doufal, že to vezmou sportovně a důstojně. Na mysl se mi vloudila zlá myšlenka, že jim to měl Sysel smazat…

Pár drobností

Saturday, January 27th, 2007

Dnes tu mám jen pár drobností technického charakteru.

Tak především k četnosti „článků“. Ty by se tu měly zjevovat cca každé dva dny. Během víkendu ne. Všechno je to ale dost o náladě a dalších okolnostech. Je možné, že někdy za den přibude i víc článků. A nebo právě naopak… Také pokud budeme mít něco aktuálního, co nepočká do pondělí, je možné, že to sem prskneme víkend nevíkend.

Všechno to má jasný cíl – naučit vás, naše čtenáře, se sem slézat co nejčastěji za den. Anebo použít RSS… (ale čím více sem budete chodit, tím budeme spokojenější a lépe motivováni pokračovat). (more…)

Tma jako v prdeli - pokračování…

Friday, January 26th, 2007

První část zde

Druhej den se vzbudim a jdu na záchod. Přišlo mi, že je v bytě zima jak v prdeli. Dojdu na záchod, chci rozsvítit a tma jak v prdeli. Teplo holt taky bejt nemohlo bez elektřiny. Tak si svítim mobilem, při jeho světle se i upravim před zrcadlem a razim do školy. Samozřejmě elektřina nešla jen na mym sídlišti. To bylo fakt v prdeli. Dojdu do školy a první dvě hodiny mam prográmko. S potěšením jsem zjistil, že i ve škole je zima jak v prdeli, protože místní teplárna je na stejný elektrický větvi jak moje sídliště. Řekli nám, že se vyučování kvůli zimě ruší. Já jsem v tý chvíli měl už absťák na net, tak jsem seděl asi do deseti u kompa ve škole. Pak jsem šel domu. Doma furt zima jak v prdeli, elektřina furt nešla. Otec mi kolem jedenáctý přines novej zdroj. Takže jsem ho narval do kompa, ale elektřina byla furt v prdeli. Kolem dvanáctý ji konečně zapli. Měl jsem docela strach, aby se zdrojem nebyl ještě třeba harddisk v prdeli. Naštěstí počítač běžel jak má. Po zhruba 18 hodinách výpadků elektřiny nebo spíše po 18 hodinách v prdeli bylo vše tak, jak má být.

Z toho vyplývá : „Bez elektřiny nelze žít“ a „Středověk neskončil dobytím Ameriky ani průmyslovou revolucí, ale objevením elektřiny a poté žárovky. Protože do té doby bylo lidstvo naprosto v prdeli. A všude byla tma jako v prdeli.“

Tma jako v prdeli

Thursday, January 25th, 2007

Druhá část zde

Hrál jsem už 2 hodiny obří epickou bitvu v Medieval 2 Total War, když najednou vypli proud a celá bitva byla v prdeli. Bylo tak kolem šestý večer a asi spad vlivem orkánu strom na vedení. Tak sedim asi čtvrt hodiny před počítačem a čekam na to, až zase zapnou proud. Když ho zapli, tak mačkam tlačítko na zapnutí počítače a nic. Tak jsem vytáh zdroj, abych se kouknul, jestli není pojistka v prdeli. Ale byla v pořádku(kupo­divu). Tak jsem ho vrazil zpátky a vyzkoušel ho s přemostěním UPSky. Ale furt nic. Zdroj byl v prdeli. Celej počítač byl v prdeli. A já jsem byl taky v prdeli.

Nemoh jsem bejt na kompu, tak jsem šel čumět na bednu. Už jsem se těšil na Kriminálku Las Vegas, když v 21:10 vypli proud znova. Byl jsem znova v prdeli. Tak jsem jenom zíral na černou obrazovku a za půl hodiny proud opět zapli. Ale půlka seriálu byla v prdeli. Těsně před koncem proud vypli, a tak byl konec seriálu taky v prdeli. To už jsem byl opravdu kompletně v prdeli, protože proud už nenaskočil. Já jsem se ale ještě nevysprchoval. Byl jsem v prdeli i kvůli tomu, že v koupelně nemáme ani okno a bez světla se tam člověk neobejde. Tak jsem vytáh svíčku. No moc světla z ní nebylo, spíš tam byla tma jako v prdeli, ale vysprchoval jsem se. Protože byl v tý chvíli celej okolní svět bez elektřiny a proto v prdeli, tak jsem šel spát… pokračování příště…

ANKETA: Jak se Vám líbí BAZHAR.blog?

Sunday, January 14th, 2007

<poll id=„1“ />

BAZHAR.blog je BETA

Sunday, January 7th, 2007

BAZHAR.blog je tímto oficiálně BETA.

Co to znamená? Znamená to to, že zatím není vše hotové. Minimálně jeste budou probíhat úpravy komentářové části a občas může být blog nedostupný.

Nemám ale teď dost času, abych si s tím hrál a Petronius už je příliš nedočkavý ;-)

Čili vítej BAZHARe!

P.S.: Registrujte se!

BAZHAR.blog startuje

Wednesday, January 3rd, 2007

Vítejte vůbec poprvé na novém BAZHAR.blogu!

Protože je rozdíl mezi tímto webem a původním BAZHARem více než značný, sluší se jistě na úvod trochu podrobněji napsat něco o důvodech, jež mne vedly k tak razantní změně.

BAZHAR tu byl od roku 2003. Původně ještě na stránkach aktualne.cz, později na vlastní doméně (této). Za tu dobu se mu více méně dařilo, avšak neustále se potýkal s nedostatkem redaktorů. A právě to je ten důvod, proč jsem jeho činnost ukončil.

Nedostatek redaktorů znamená totiž nedostatek aktualizací. A nedostatek aktualizací zase znamená ztrátu zajímavosti pro návštěvníky a tím i ztrátu návštěvnosti.

Nehodlal jsem už snášet zanedbané stránky, které tu byly akorát pro ostudu, a tak jsem se velice nedávno rozhodl BAZHAR nahradit něčím jiným, co by bylo méně náročné na množství článků a predevším jejich téma.

(more…)