Archive for the ‘BAZHAR’ Category

Nová hračka - Canon EOS 400D

Friday, June 13th, 2008

Dva dny nazpět mně konečně zásilkovou službou přišla vytoužená zrcadlovka Canon EOS 400D. To jsem ale už jeden članek měl zveřejněný a tak se mi nechtělo sem cpát ještě jeden. Nakonec to vyšlo na dnešek.

Pořízením tohohle fotoaparátu vlastně vyvrcholil problém, že jsem dlouhodobě neměl k dispozici žádné záznamové zařízení. Byl jsem odkázaný na focení s mobilem. Takové fotky nejsou ale moc kvalitní a já byl poněkud znechucen výsledky. Navíc mě začalo lákat i focení jako takové. Nakonec jsem se rozhodl pro zmíněný Canon 400D.

Touto dobou je už na trhu běžně dostupný jeho nástupce, 450D, ale mě přišlo, že změn oproti mému modelu není tolik, abych si ospravedlnil investici téměř 20000,– Navíc jsem naprostý začátečník, který drží digitální zrcadlovku v ruce doslova poprvé v životě a tak je investice do takto drahého zařízení poněkud zbytečná a riskantní (může mě to také přestat bavit…).

Canon EOS 400D

Fotoaparát mě vyšel včetně dopravy z Francie (koupeno na Pixmania.com), dvouleté záruky a pochopitelně i DPH na 12994,– Měl jsem docela štěstí, protože druhý den po nákupu se cena naprosto nepochopitelně vyhoupla na 14200 Kč… Za tisíc korun jsem dokoupil ještě 8GB CF kartu (vzpomínám, jak jsem kupoval 128MB za patnáct stovek…) a pořídil jsem i UV filtr jako ochranu optiky proti písku apod.

Pochopitelně se můžete těšit na mou uživatelskou recenzi. Jak už jsem předestřel dříve, odjíždím zítra brzo ráno na týden do zahraničí a foťák samozřejmě beru s sebou. Vyzkouším ho a po návratu sepíšu recenzi. Snad budou i ukázkové snímky ;-)

MacBook nakonec nechám doma. iPhone jsem už dávno prodal a tak s sebou nebudu mít vůbec žádné zařízení, schopné se připojit na internet. Do internetové kavárny chodit nehodlám. Celý týden budu proto naprosto offline. Pokud mi budete psát e-maily, komentáře atd., počítejte, že odpovím až po návratu do ČR. Děkuji za pochopení.

WWDC 2008: Už zítra

Sunday, June 8th, 2008

Už zítra příjde kouzelník Steve a jako každý rok, i tento zhypnotizuje celou Apple komunitu.

Pokud budete chtít ty nejaktuálnější informace (Apple tradičně uvolní videonahrávku keynote až několik dní po akci), budete muset sledovat psané zpravodajství. Ondra Toral na svém blogu sepsal několik odkazů na české i zahraniční zdroje.

Já budu dost možná zítra pryč a i kdybych tu byl, rozhodně si nebudu hrát na žádnou studnici vědomostí, které mám jenom já. Určitě tu ale krátce sepíšu novinky i pro mé „ne-Apple“ čtenáře. Těším se.

Zároveň se omlouvám, že to tu poslední dobou s aktualizaemi není nikterak slavné (už se omlouvám po několikáté). Určitě se to ale změní.

Bohužel to ale rozhodně nebude tento, ani příští týden. Po několika letech se ledy hnuly a já 13. odjíždím na týden na dovolenou do Itálie. Nadcházející týden je ve znamení závěrečných příprav. MacBook nechám nejspíš doma (i když mám strach, jestli mi vydrží kapacita paměťové karty do foťáku…) a tedy budu totálně offline… Doufám, že z toho nezešílím ;-)

Pokud chcete vědět přesně, kam jedu, můžete kliknout sem na Google Maps.

Nový BAZHAR.blog

Monday, January 14th, 2008

Nastal čas, abych vám ukázal, jak bude cca vypadat zbrusu nový vzhled BAZHAR.blogu, který tak nějak po kouskách pomalu připravuju.

Místo odkazu sem dávám jen fotku (po rozkliknutí se načte fotka celého webu od shora až dolů), protože momentálně funguje pořádně jen v některých prohlížečích (Opera, Firefox, Safari…) a klasicky v Internet Exploreru je problém s menu, které odmítá být průhledné. Navíc funguje pouze hlavní stránka, ostatní ještě nejsou hotové. Zkrátka by nemělo smysl tu nabízet odkaz, když by z toho většina lidí nic neměla.

Do komentářů pod tento článek můžete psát své dotazy a připomínky. Slibuji, že se nad všemi zamyslím, ale neslibuji, že všechno splním.

Tady to je:

Novy BAZHAR.blog

A ještě něco, než mě s tím začnete bombardovat v diskuzi – vím, že text prvního příspěvku u „blesku“ je hůře čitelný. Počítám ale s tím, že v tom místě bude stejně AdSense, takže to by mělo problém vyřešit (kdo používá AdBlock apod. … by neměl používat AdBlock apod. ;-) )

Rok BAZHAR.blogu

Monday, January 7th, 2008

Teď jsem si všiml, že BAZHAR.blog už tu je jeden rok. A docela to uteklo.

Za tu dobu se tu celkem objevilo 104 příspěvků (vč. tohohle), z toho 96 jsem napsal já. Aktuálně je tu 264 komentářů.

Za tu dobu návštěvnost blogu velice slušně vzrostla a rozhodne netrpím na „má vůbec cenu něco psát – stejně to nikdo nečte…“. Rozhodně mám v úmyslu pokračovat.

A ještě jedna věc – už asi týden (tedy ještě dřív, než jsem zjistil, že má blog výročí) připravuji nový vzhled BAZHAR.blogu. Bude (nejspíš) na pohled tmavší, ale písmo bude kontrastnější. Celkově už se nebude jednat o upravený stažený vzhled z internetu, ale čistě o moje dílko, takže bych měl být schopen lépe korigovat některé „nehezkosti“ toho současného vzhledu. A díky tomu se z XHTML, které používá BAZHAR.blog teď, stane klasické HTML. Minimálně se pokusím o to, aby WordPress produkoval aspoň trochu validní kód…

Na závěr nějaké ty statistiky (Google Analytics mám na stránkách kratší dobu, než samotný blog, ale i tak si myslím, že jsou výsledky použitelné): (more…)

The Joy of Tech a Vánoce

Monday, December 24th, 2007

Pochopitelně i můj oblíbený komiks nemohl nepřipravit něco speciálního na dnešní den…

The Joy of Tech and Christmas

Tak taky přeju pěkný Vánoce

Monday, December 24th, 2007

Už se to asi fakt blíží. Vánoce a pak Silvestr. Zcela bezpečně to poznám a ani se nepotřebuju dívat na kalendář, koukat se z okna, či se někoho ptát. Poznám to bezpečně jednoduše tak, že se mi v e-mailové schránce množí závratným tempem tzv. „PF spam“. Tedy automaticky rozesílaná „PF“ (přiznám se – dodnes nevím, co to vlastně znamená…).

Ani se nemůžu rozhodnout, jestli mi to vadí, či mě to těší. Přijímám to tak nějak se smíšenými pocity. Všechna ta pěkná, obrázková, „PFka“ pochází většinou z různých internetových obchodů, služeb, do kterých jsem zaregistrovaný apod. Tedy od různých firem, nikoliv jedinců.

Pak jsou tu ještě ta „obyčejná“, téměř výhradně neobrázková, psaná zmíněnými jedinci. Zatím jsem je nedostal. Ale jako každoročně jich pár dostanu – většinou SMSkou. Vlastně jsem rád, že mi jich tolik nechodí – narozdíl od těch „automatických“ se na tato přání sluší odpovědět (bez ohledu na to, že taková přání jejich odesílatel také zautomatizoval, jak se jen dalo…). A to je… otrava. Člověk si musí vymyslet nějakou, pokud možno, neotřepanou děkovnou frázi a tu jednotlivě napsat jako odpověď příchozím… A to je otrava dvojnásobná.

Ja jsem si vymyslel fígl – nejlepší obranou je útok. A tak se snažím být tím prvním já, kdo hromadně pošle „přací“ zprávu a nechávám celé rozhodování „poslat/neposlat“, „odpovědět/ne­odpovědět“ sobecky na druhých. Mám tak „splněno“ a případné odpovědi mi pak stačí jen číst, bez nutnosti na ně jakkoliv reagovat.

Tak tedy: Znáte-li mě, můj e-mail, mé tel. číslo, či prostě cítíte potřebu mi nějak popřát ke konci roku – nemusíte. Rozhodně z toho nejsem smutný, na nikoho se nezlobím. Prostě jen nepotřebuji číst a psát přání, ve kterých si navzájem sdělujeme to, co každý znás už ví – že si přejeme navzájem Veselé Vánoce a Šťastný Nový rok.

Snad jsem nějakou tu myšlenku v tomto „článku“ vyjádřil ;-) Doufám, že jsem vás svým pesimisticko/ma­terialistickým přístupem moc nevyděsil…

Veselé Vánoce a šťastný Nový (i nový) rok!

P.S.: Rozhodně tímto příspěvkem nechci lidem, které to těší, upírat možnost rozesílat přání na všechny strany. Klidně do toho.

P.S. 2: Když o tom tak uvažuji, právě jsem prozradil mou vánoční „taktiku“ všem známým, kteří tohle čtou… Takže asi letos moc úspěšná nebude. Ale co – když už jsem to jednou napsal…

Ustřižený internet - pokračování

Saturday, November 24th, 2007

Po krátké době se se ve sporu NewTel vs. BroadNet (minulé články: první a druhý) stalo pár věcí, o kterých bych se chtěl zmínit.

Tak především – ČTÚ, jak zmínil můj dobře informovaný čtenář Marian, vydalo rozhodnutí, podle kterého měl BroadNet do čtvrtka do 15:10 opět připojit všechny zákazníky NewTelu. O tom mi přišel e-mail s tím, že pokud se tak nestane, mám kontaktovat zákaznickou linku.

Jak jsem tuším zmínil už minule, přes týden nejsem doma a tak jsem to nemohl přímo zkusit. Z pingu na mou pevnou veřejnou adresu mi však bylo jasné, že ve čtvrtek večer byla situace beze změny. V pátek jsem chtěl přijet domů, zkontrolovat to a pak volat na infolinku.

V pátek jsem přišel, zkontroloval a protože jsem neměl komunikativní náladu, chtěl jsem volat až tak před pátou. K mému překvapení ovšem NewTel zavolal mě. Pán na telefonu mě potěšil úsměvnou větou: „Předpokládám, že u Vás internet, stejně jako u ostatních zákazníků, nefunguje, že?“ Odpověděl jsem mu, že předpokládá správně a pak jsem se dozvěděl to, co už jsem tušil: BroadNet nerespektoval rozhodnutí ČTÚ a zákazníky nepřipojil. (more…)

Byl jsem odhalen ;-)

Wednesday, November 21st, 2007

Jako mnoho lidí, i já mám úchylku na různé statistiky. Pochopitelně jsem obvzláště nadšený, protože návštěvnost BAZHAR.blogu poslední dobou opět dosahuje velmi výrazného nárůstu. Kupodivu především (ale nejenom díky) recenzi Motoroly F3. Tento článek se konečně dostal do vyhledávačů a ty se ho rozhodli hodnotit velmi vysoko (velmi milé).

Není tedy divu, že se kochám návštěvností i několikrát za den. A teď přichází zajímavá věc – můj „úžasný“ článek o tom, jak jsem byl odpojen od internetu, získal docela zajímavou pozornost.

Nebudu tu kecat – napsal jsem do redakce Lupa.cz a na celou záležitost je upozornil – již dříve jsem četl na Lupě články na podobné téma a tak mě napadlo, že by je to mohlo zajímat (tedy ne, že by můj námět byla nějaká bomba, ovšem i tak je lepší nějaký článek, než žádný). Nechal jsem na nich, aby rozhodli, jestli jim stojí za to to „otisknout“. A taky jsem si říkal, že se případný autor článku pokusí získat vyjádření obou stran a má tak šanci, jako novinář ze známého serveru, získat mnohem přesnější informace o celé záležitosti.

Lupy mi neodpověděli. Ovšem zdá se, že je to přeci jen asi možná (vyjádřil jsem pochybnost dost jasně?) zaujalo a někdo se přeci jen na toto téma činí. Jak jsem na to přišel?

Nyní se vracím zpět k úvodu. Koukám právě na statistiku přístupů a tam hned pod sebou vidím toto:

Náhodička?

Náhoda? Hned takhle pod sebou? Nebo prostě v NewTeluBroadNetu pravidelně googlí svoje jméno, jestli o nich někdo něco nepíše? A nebo se ten potenciální redaktor Lupy, když jim potenciálně psal, zmínil i o tom, odkud takovou informaci získal? Jsem doslova poctěn ;-)

No nic…

Tak mě odpojili, přátelé…

Monday, November 19th, 2007

A to doslova.

Doma, přes víkend, využívám úžasného ADSL připojení firmy NewTel. I přijel jsem v pátek odpoledne domů a co nevidím – nevidím nic. Internet nám udělal pápá (abych parafrázoval jistý infantilní seriál pro děti). Protože jsem ještě ten den ráno dělal na dálku na modemu nějaké úpravy routování portů, hned jsem si řekl, že jsem asi něco zvoral.

Začal jsem si tedy s modemem hrát a když byl po dvou hodinách modem kompletně vygumovaný od všeho nastavení (príma…), vyloučil jsem závadu na mé straně. Zkusil jsem tedy infolinku operátora. A skutečně jsem se po pár minutách proboxoval přes šílený automat až na někoho živého (slečnu).

A ta mi hezky oznámila, že o problému vědí, a že jednoduše bez internetu jsou nyní všichni zákazníci se službou ADSL. Byl jsem naprosto v šoku. A ještě více v šoku jsem byl za chvilku – nejen, že jsem se nerozčílil, ale ještě jsem poděkoval za informaci a hezky se rozloučil. Co ta informace znamená mě došlo až po chvíli. (more…)

Zavládl spamový klid

Saturday, August 4th, 2007

Už jsou to dva dny, co je nový BAZHAR.blog spuštěný. A za tu dobu se mi v administraci webu nezobrazil vůbec žádný spam. Takže mi o tom nepřišlo vůbec žádné oznámení do e-mailové schránky. Čili jsem neobdržel ani jednu informační SMS o tom, že mi přišla zpráva…

Ja vím – je to dost pitomé. Všechny weby v dnešní době používají nějaký způsob ochrany proti nevyžádaným komentářům všeho druhu, takže tady nepovídám něco světoborného.

Ovšem BAZHAR.blog byl jakýmsi zvláštním řízením osudu výjimka. Každý den se mi sešlo cca 10 až 20 oznámení, že na mě čeká v administraci k (ne)schválení nějaká zpráva. A o každé takové zprávě mi přišly dvě SMS. Takže jsem za den nashromáždil v telefonu i 40 takových zpráv. Naštěstí můj telefon má (takřka) bezednou paměť a tak jsem to vždycky jednou za čas hromadně smazal.

Ovšem při takovém přístupu tak nějak ztrácelo smysl mít zapnuté takové upozorňování, protože se v té záplavě ztrácely i ostatní zprávy…

No zkrátka už je to pryč. A proto píšu i tento „článek“. Je tu nějaký podezřelý klid. Telefonu jsem si celý den ani nevšiml (neotravuje)… A to mi přijde takové zvláštní. Tak zvláštní, že se o ten pocit tady musím podělit.

Jestli jste čekali nějakou pointu, musím vás zklamat. Prožívám jen takovou mírnou euforii a divím se, proč jsem nějaký antispam na blog nezavedl dřív.

BTW – jsou zprovozněné avatary pro registrované uživatele. Kdo je registrovaný, prosím nahrajte si nějaký ten avatar, ať ty komentáře nejsou tak stejnotvárné…