Archive for the ‘Služby’ Category

US iTunes Store Gift Card v ČR jednoduše?

Sunday, September 21st, 2008

Zrovna dneska jsem dostal zajimavý e-mail. Je to žádost o upozornění na novou službu.

Každý, kdo již zkusil nakupovat na iTunes Store jistě zjistil, že je to jednak silně návykové a jednak je docela problém sehnat tzv. Gift Card kupón na dobíjení. Pokud vám nezáleží na penězích, je to docela jednoduché (ovšem to si pak klidně můžete u nás koupit CD…), protože na eBay je nabídka ohromná.

Má to však vadu na kráse – za takové kupóny zaplatíte vcelku vyrazně víc ($25 za $33 apod.), čímž se samotné písničky docela výrazně prodraží. Chcete-li se dostat na nominální cenu, začíná obrovský maratón. Poslední dobou je to dokonce čím dál horší.

Skvělým řešením, o kterém jsem před nějakým časem psal, je iTuneShop, který se během okamžiku stal velice populárním a záhy na to byl kompletně vyprodaný. V současné době jsou k mání pouze vyšší kredity, které ale pro mnohé nejsou tak zajímavé. Je snad jiné řešení? Je! (more…)

mBank a já

Friday, January 25th, 2008

Mou první (a současnou) bankou je Komerční Banka. Je pověstná především svým internetovým bankovnictvím (které nedávno po letech konečně vylepšili a už i existuje způsob, byť stojí za… nic, jak se do něj dostat i z jiných systémů, než Windows).

Jsem vcelku bankovně nenáročná osoba, která od banky chce jen pár zcela základních věcí. A před pár měsíci přišla oficiálně na trh mBank. Nabízí prakticky všechno, co potřebuji a zdarma. Rozhodování nebylo dlouhé. Jeden týden jsem si o ní přečetl a hned druhý si „banku objednal“. Třeba někdy dostanu bohus, jako jeden z prvních majitelů ;-)

Velkým bonusem pro mě navíc je, že jejich internetové bankovnictví je pravým opakem KB. Generované stránky jsou vpodstatě obyčejné webovky bez problematickým kravin, jako ActiveX, Flash či JavaScript. Mají tak předpoklad fungovat téměř v čemkoliv a skutečně tomu tak je. InternetBanking mBank tak například krásně funguje v mobilním SafariiPhone/iPod Touch. (more…)

Vodafone live - skutečně revoluční?

Wednesday, March 28th, 2007

Právě jsem si chtěl poprvé vyzkoušet službu Vodafone live. Jedná se o něco jako lepší WAPové stránky operátora. Měly by být grafické a nabízet různé užitečné služby i informace. Samozřejmě také placený obsah. Procházení je zcela zdarma a platí se až za „použití“ konkrétní služby.

Vodafone live však byl až do nedávna dostupný pouze na několika podporovaných telefonech a ostatní se museli spokojit pouze s „obyčejným“ WAPem. To se však nedávno změnilo a službu by tak měli mít všichni zákazníci s novějšími telefony. (more…)

BAZHAR Wallpapers - spousta tapet na plochu

Monday, March 5th, 2007

Chtěl bych vám tu krátce představit BAZHAR Wallpapers, který vytvářím už zhruba rok. Jak už název napovídá, je to dceřinný web BAZHAR.blogu a je to databáze kvalitních tapet na pracovní plochu.

BAZHAR Wallpapers se člení na tyto kategorie: příroda, živočichové, filmy a seriály, celebrity, NHL, automobily, vesmír, windows, jídlo a nápoje, speciální příležitosti ,vlastní produkce, galerie uživatelů. (more…)

Proč používat Gmail

Monday, January 29th, 2007

Už několikrát se mi stalo, že se mě lidi zeptali, proč přestat používat Seznam.cz (apod.) a přejít právě na Gmail.com. Tedy ne, že by mě na ulici kolemjdoucí oslovovali ;-), ale občas lehce zapropaguji – povzdechnu si „máš používat Gmail, tohle by se ti s nim nestalo…“.

Tak tedy proč je Gmail.com tak lepší, než ti ostatní? Vždyť třeba Seznam.cz vypadá skoro stejně… (more…)