Archive for the ‘Sony’ Category

Playstation 3 je levnější

Monday, July 9th, 2007

Konzole Sony Playstation 3 zlevnila o $100. Jedná se o dražší verzi se 60GB diskem. Je otázkou, jak se změní cena přístroje tady u nás.

Nicméně Sony si dělá jenom prostor pro novou verzi s větším diskem. O základní 20GB verzi nemá vpodstatě nikdo zájem (z těch, kdo o PS3 zájem má).

Je to zkrátka dobře. Za peníze, které PS3 stojí, je jen velice dobře, že dostanete „plnohodnotnou“ konzoli (čtečka…), místo té nepatrně ořezanější.

I tak se mi ale zdá rozdíl v přepočtu 2200,– za 20GB navíc (60GB vs. 80GB) u nové nejvyšší verze trochu dost. Za to se dnes dá koupit zhruba 250GB disk. A to pro koncového uživatele. Sony, jako velkoodběratel, se jistě pohybuje v jiných cenách.

Pro mě je zatím dlouhodobě nejpřitažlivější Nintendo Wii. A to zejméná (pochopitelně) díky ovládání. O konzoli mám totiž zájem jako o náhradu heaní na počítači (a to znamená, že se bojím „ztráty“ myši). Nicméně PS3 by se časem mohla dostat do mých úvah také. Kdyby nabízela rozumnou evropskou cenu a razantně by se zvýšil počet zajímavých her v nabídce.

Na to mám ale já osobně času dost. Konzoli si dopřeji až za dost dlouhou dobu, takže mohu vesele pozorovat dění na trhu.

Playstation 3 je propadák - já to říkal!

Wednesday, April 4th, 2007

24. 02. 2007 jse napsal poměrně odvážný článek o tom, že Playstation 3 bude v EU propadák. Mnozí s tím nesouhlasili.

Jak se ale zdá, časem se ukazuje, že jsem měl pravdu. Na herním webu Doupě.cz jsem se totiž dočetl, že prodej Playstation 3 poklesl až o 82%.

Samozřejmě se jedná o propad z hodnoty, kdy si kupovali PS3 hromadně všichni fanoušci apod., takže ten „reálný“ propad bude menší. Ovšem i tak se plní má dva měsíce stará předpověď. (more…)

Playstation 3 bude v EU propadák

Saturday, February 24th, 2007

Sony Playstation 3 bude v Evropě propadák. Věřte mi.

Četl jsem článek na Doupě.cz. Ačkoliv je autor článku zřejmě trochu zmatený, v závěru to shrnuje výborně: v Evropě bude k dostání oproti US a Japonsku ořezaná verze konzole PS3. Jediné, co ořezáno nebude, je cena, která je značně vyšší, než suma, za kterou se prodávají „opravdové“ PS3 v již zmíněných zemích.

A jaký je výsledek? Jako evropan se cítím na..án. Jinak mě ale Sony totálně udivuje. Na počátku byla Playstation 3 naprostá bomba. Všichni se těšili. Mohla minimálně zopakovat špičkové prodeje jejího předchudce. Sony se ale podařilo v průběhu vývoje a především v samotném závěru udělat z PS3 naprostý zmetek. A to marketingově (komerčně) i technologicky.

Osobně vždycky fandím spíše přístroji, který přinese nějakou „feature“ nasazením 1ks nějaké super nové technologie (PS3 – Cell procesor), než přístroji, který nabídne totéž použitím 3ks již běžně dostupné technologie (tři jádra „bězného“ procesoru v XBOX 360). Sony se však pomyslnou dokonalostí jejího nového procesoru nechala zaslepit natolik, že grafickou stránku své konzole trochu ošidila. To, co tak teoreticky PS3 získá nad XBOX 360 na úrovni „srdce“ konzole, zase ztratí v oblasti grafického výkonu.

A jaký je výsledek? Výsledek je takový, že obě konzole se sobě prakticky vyrovnají, pričemž jedna (hádejte která) stojí málem dvojnásobek té první. Když k tomu ještě přidáme fakt, že zatím co XBOX 360 se už dávno prodával, kdežto v Sony všichni uctívali ani ne předprodejní vzorek, víme, kdo je opravdovým vítězem. Můžeme navíc zmínit to, že vývoj „obyč“ tří-jádrového procesoru stál zlomek peněz v porovnání s vývojem „out-of-the-box“ nového super procesoru Cell. Můžeme zmínit také, že z původního velice slibného balíku titulů, které budou dostupné jen pro PS3, nakonec mnoho nezbylo. To všechno zmínit skutečně můžeme (což teď vlastně dělám). Ovšem přijde mi to jako kopání do ještě se cukající mrtvoly. (more…)