Archive for the ‘Politika’ Category

Analytik - moderní šarlatán

Friday, March 30th, 2007

V jednom dřívějším článku jsem se zmínil, že o tzv. „analyticích“ určitě napíšu článek. Ten čas právě nastal.

Kdo je to vlastně analytik? Kde lze získat tuto práci? Kde se na to dá studovat? Každý, nevím, nikde. Když se to tak vezme, analytik je skutečně každý. Každý den „analyzujeme“, jestli se dnes vyplatí jít do práce/školy, prodat ten pozemek za domem sousedovy, zaplati daně dnes, zaměsíc, nebo až na poslední chvíli… „Zanalyzujeme“ možnosti/situaci a na základě toho se pak rozhodneme. (more…)

Falus, česká politika a já

Friday, February 23rd, 2007

Pokud se Vám bude zdát, že jsem během psaní trochu ztratil nit, nebudete sám/a. Každopádně si myslím, že to jistou pointu má a tak by byla škoda tento článek jen tak smazat. Máte možnost to posoudit:

Četl jsem článek na AntiHulan.blo­guje.cz a přes odkazy jsem doskákal (internet je úžasný) až na informaci o tom, že pan Topolánek „vztyčil prostředníček při interpelacích ve sněmovně“. Tady je jeden z článků (byl jsem líný hledat ten úplně první).

Netajím se tím, že mě politika zajímá. Zajímá mě dost. Kupříkladu úplně hltám záznamy ze zasedání poslanecké sněmovny. Fakt. Nedělám si srandu (bohužel je většinou dávají pozdě v noci, resp. brzy ráno…). Nejsem sice žádný politický analitik (Ach, úžasné zaměstnání! Přísahám, že o něm někdy napíšu.), ale i tak leccos vím, vidím a občas i odpozoruji mezi řádky. Nedívám se ale téměř na televizi a nečtu ani žádné zpravodajské weby či noviny. Večerní zprávy v TV jsem neviděl už… docela dlouho. Jistě si říkáte (ne, nejsem politik ;-) ), že se to vylučuje. Ano. (more…)