Archive for the ‘Video’ Category

Bude Starcraft 2!

Saturday, May 19th, 2007

Bude Starcraft 2! Jupí, jupí, jupí!

http://ww­w.youtube.com/wat­ch?v=VhHsteVWn5c[/y­outube]

Bohuzel me trochu zarazi, ze to vypada zase komiksově ala Warcraft 3. Ten styl se mi k tomu nehodí :-(

YouTube a Chad Vader

Tuesday, April 10th, 2007

Občas se koukám na YouTube, kde hledám různá videa o zajímavých přístrojích. Vcelku nedávno jsem byl ale upozorněn na velice povedený amatérský seriál. Jedná se o parodii na StarWars a popularita tohoto „díla“ je přímo závratná. Tuším, že se to dokonce začalo prodávat i jako DVD…

Je spodivem, že takovéto nízkorozpočtové snímky sledovaností dokáží předstihnout i komerční, velice nákladné, seriály. Tady je všech 8 vydaných epizod (prý bude další řada): 

Epizoda 1


(more…)

Film Znamení - scénáristická tragédie

Sunday, March 25th, 2007

Tento článek píšu těsně po tom, co jsem v sobotu shlédl na ČT1 americký film Znamení s Melem Gibsonem v hlavní roli.

A můj dojem? Hrozný. Jestli někoho měli zavírat do koncentračních táborů, pak autory takovýchto, velice se omlouvám za můj výraz, sra..ek. (more…)

Recenze DVD přehrávače Biostek XE-320 Pro

Friday, March 2nd, 2007

Již dvakrát jsem slíbil, že zveřejním recenzi DVD přehrávače, který jsem si před nedávnem vybral. Plním, co jsem slíbil a níže si můžete přečíst jeho úplnou recenzi. Podrobil jsem ho vcelku náročnému zahřívacímu testu a v závěru si můžete přečíst jeho celkové hodnocení. Pokud náhodou touto recenzí někomu pomohu v rozhodování, budu jedině rád a v komentářích můžete pokládat (budou-li nějaké) doplňující otázky, na které se pokusím odpovědět co nejlépe. Biostek XE-320 Pro
(more…)

Jak instalovat Windows Vista

Thursday, March 1st, 2007

Dnes mi Niel poslal GTalkem odkaz na video „Instalace Vista ve dvou minutách“. A protože je i podle článků, které tu o tomto sytému publikuji, patrné, že jsem skutečně velkým fanouškem Windows Vista, nemohl jsem si dovolit toto video neumístit do BAZHAR.blogu.

Je nepochybné, že mnozí již toto video znají. Však je také velice populární! Nicméně ho sem „vhodím“. Jednoduše se mi zdá, že sem prostě patří.

Pěkné, že? Já osobně bych to nedokázal (bez ohledu na můj vstah k obsahu té krabičky), ale evidentně jsou tu jiní, ochotni vyhodit nemalé finance za takovou srandu. Ale jak se říká:

„Každá sranda něco stojí“

Super video ze Starcraft Ghost

Monday, February 26th, 2007

Často kamarádům říkám o tom „naprosto úžasném filmíku ze Starcraft Ghost“ (ktery stále ještě nevyšel – už několik let). Je k dispozici na YouTube.

Jenže to nikdo neumí (spíš nechce) najít. Stačí sice napsat do políčka Search ono kouzelné slovo „starcraft“ a je to asi šesté video od shora, ale…

Prostě jsem se rozhodl, že ho vložím přímo sem. Tady je:

Když vynecháme in-game filmíky ze hry (a datadisku), které jsou sice supr, ale trochu trpí tím, že vnikli v době začátků 3D renderu, je tohle s největší pravděpodobností jediné další video ze světa StarCraft. Velká škoda. Dovedl bych si takhle představit celovečerní film… A kapitán Buck je prostě drsnej ;-)

Doufám, že také oceníte možnost toto video stáhnout (pevně věřím, že to funguje…), protože – jak jistě všichni víte – z YouTube to tak snadno nejde a tady to máte jedním komfortním kliknutím.

No a já mám o důvod víc, abych mohl všechny mé kamarády posílat na můj blog :-)

Microsoft a HD DVD

Monday, February 12th, 2007

Trochu jsem se začal zajímat o technologie HD DVD a Blu-ray. Přijde mi, že Blu-ray je nesrovnatelně modernější technologie záznamu dat i videa. Datová kapacita Blu-ray je při dvouvrstvém oboustranném médiu až o 40GB vyšší než u HD DVD. Filmová studia se v konkurenčním boji těchto formátů ze začátku klonila k HD DVD kvůli snadnějšímu přechodu továren na výrobu médií, ale postupně se začala přidávat spíše na stranu Blu-ray. Umožňuje jim totiž vydávat filmy v lepší záznamové kvalitě.

Proto mi přijde nepochopitelný postoj Microsoftu, který vyjádřil podporu HD DVD a evidentně svůj postoj nezměnil. Jedním z důvodů může být, že Blu-ray vyvinula a také ho prosazuje Sony. S touto firmou Microsoft vede „konzolovou válku“, a tak je pro něj vše od Sony špatné. Proto jako odpověď na prodej Play Station 3 s Blu-ray mechanikami odpověděl tím, že do svého X-Boxu 360 bude dávat HD DVD mechaniky.

HD DVD vs. Blu-ray bude dlouhý boj o zákazníky, ale pravděpodobně nebude mít vítěze. Někteří se přikloní k HD DVD jiní k Blu-ray. Ale díky modernější konstrukci Blu-ray a větší podpoře výrobců má tento systém větší šance na konečný úspěch i přes postoj Microsoftu.

Seriálová chudoba

Monday, January 29th, 2007

Jsem trochu (hodně) nemocný. Momentálně mám 38,8°C horečku a celonoční zimnici za sebou. Jestli se Vám proto bude zdát, že tu plácam blbiny, klidně to přičtěte lehkému delíriu.

Tak nějak mě napadlo, jací jsme tady v Republice vlastně chudáci. Nemám náladu rozebírat příčiny a nadávat na vinníky (až jindy…), popíšu tu jenom krátce své pocity.

Týká se to seriálové tvorby u nás. Zatím co tady si užíváme „skovstů“ jako je Ordinace v Růžové zahradě, Letiště, Bazén, Horákovi (to je trochu výjimka), Pojišťovna štěstí a jiné, v Americe se mají podstatně lépe. (more…)