Archive for the ‘Hry’ Category

Burnout Paradise na PC a já

Thursday, January 29th, 2009

Ahoj, říkají mi Lyramiel a ještě v dobách, kdy tu nemo psal články jeden za druhým, jsem mu slíbil, že taky něco napíšu, už ani nevím, proč :). No, ale protože jsem slibotechna stará, tak jsem mu jenom dělal korektorku korektora pravopisu. Avšak každá řeka v moře doteče, i já jsem nakonec zde a tvořím. A vůbec, sice jsem jednu dobu měl vlastní blogýsek, ale psal jsem tam věci jako básničky a krátké povídky a občas dojmy z her, co jsem zrovna hrál a dohrál… Tím chci říct, že nejsem žádný zkušený pisálek, takže zbytek textu nebude vypadat lépe než tenhle úvodní odstavec.

(Jen tak pro info: poslední odstavec je Stručná Verze™ :))

(more…)

Propadl jsem Open Transport Tycoonu Deluxe

Monday, September 10th, 2007

Po nějaké době odpočinku jsem opět začal hrát nesmrtelnou hru Transport Tycoon, resp. její současnou vylepšenou verzi Open Transport Tycoon Deluxe (Open TTD).

Fascinuje mě, že tak stará hra si drží stále spoustu příznivců a dokonce probíhá (byť pomalu) i další vývoj (http://www.openttd.com).

Open TTD má oproti originálu mnoho vylepšení, která razantně zlepšují její hratelnost. Přes vícemístná nádraží, automatickou obnovu vozového parku, klonování dopravních prostředků, velmi užitečné vylepšené stavění silnic a železnice ve svazích až po mnohem vyšší limity maximálního počtu vozidel, vlaků, letadel, možnosti zvolit si velikost mapy, umístění průmyslu, vylepšenou umělou inteligenci a mnoho dalšího.

Pokud jste někdy hrál(a) Transport Tycoon a líbilo se vám to, budete novými možnostmi nadšen(a).

Stačí si stáhnout ze stránek hry instalátor a po instalaci podle návodu nakopírovat původní grafické soubory TTD, ktere vyjmete z původní verze hry pro Windows (naleznete ke stažení třeba zde).

Pokud se rozhodnete začít hrát, přeji dobrou zábavu. Ovšem upozorňuji, že se to může stát značně časově náročné.

Všechno nejlepší!

Playstation 3 je levnější

Monday, July 9th, 2007

Konzole Sony Playstation 3 zlevnila o $100. Jedná se o dražší verzi se 60GB diskem. Je otázkou, jak se změní cena přístroje tady u nás.

Nicméně Sony si dělá jenom prostor pro novou verzi s větším diskem. O základní 20GB verzi nemá vpodstatě nikdo zájem (z těch, kdo o PS3 zájem má).

Je to zkrátka dobře. Za peníze, které PS3 stojí, je jen velice dobře, že dostanete „plnohodnotnou“ konzoli (čtečka…), místo té nepatrně ořezanější.

I tak se mi ale zdá rozdíl v přepočtu 2200,– za 20GB navíc (60GB vs. 80GB) u nové nejvyšší verze trochu dost. Za to se dnes dá koupit zhruba 250GB disk. A to pro koncového uživatele. Sony, jako velkoodběratel, se jistě pohybuje v jiných cenách.

Pro mě je zatím dlouhodobě nejpřitažlivější Nintendo Wii. A to zejméná (pochopitelně) díky ovládání. O konzoli mám totiž zájem jako o náhradu heaní na počítači (a to znamená, že se bojím „ztráty“ myši). Nicméně PS3 by se časem mohla dostat do mých úvah také. Kdyby nabízela rozumnou evropskou cenu a razantně by se zvýšil počet zajímavých her v nabídce.

Na to mám ale já osobně času dost. Konzoli si dopřeji až za dost dlouhou dobu, takže mohu vesele pozorovat dění na trhu.

Bude Starcraft 2!

Saturday, May 19th, 2007

Bude Starcraft 2! Jupí, jupí, jupí!

http://ww­w.youtube.com/wat­ch?v=VhHsteVWn5c[/y­outube]

Bohuzel me trochu zarazi, ze to vypada zase komiksově ala Warcraft 3. Ten styl se mi k tomu nehodí :-(

Playstation 3 je propadák - já to říkal!

Wednesday, April 4th, 2007

24. 02. 2007 jse napsal poměrně odvážný článek o tom, že Playstation 3 bude v EU propadák. Mnozí s tím nesouhlasili.

Jak se ale zdá, časem se ukazuje, že jsem měl pravdu. Na herním webu Doupě.cz jsem se totiž dočetl, že prodej Playstation 3 poklesl až o 82%.

Samozřejmě se jedná o propad z hodnoty, kdy si kupovali PS3 hromadně všichni fanoušci apod., takže ten „reálný“ propad bude menší. Ovšem i tak se plní má dva měsíce stará předpověď. (more…)

Mafia: Sin City

Friday, March 9th, 2007

Již nějaký čas si můžete stáhnout modifikaci hry Mafia, Sin City. Svého času ji vytvořil Petronius a nabídl na internetu.

Jistou dobu byla vcelku známá, ale po čase „zapadla“. Petronius si na ní však nedávno vzpomněl a tak jsme se spolu rozhodli ji opět nabídnout jako zajímavost případným majitelům původní hry. Tentokrát však přímo na BAZHAR.cz, s lepší (byť na rychlo „ušitou“) webovou stránkou a s fórem na výměnu názorů.

Nepočítáme s tím, že by o modifikaci byl nějaký enormní zájem. Prostě jsme ale chtěli, aby byla přístupná, aby měla slušnou prezentaci a hlavně aby byla „doma“ – na doméně, kde na ní opět nezapomeneme.

Modifikace samotná je vlastně standartní hra Mafia s nahrazenými texturami. Její instalací pochopitelně nepřijde o textury původní a je tak možné bez obav modifikaci zase odebrat a vrátit hru do původního stavu. Instalátor je v češtině.

Mafia: Sin City má vlastní stránku:

Fórum zatím není funkční a tak pro případné dotazy využijte komentáře pod tímto článkem.

P.S.: Zatím jsme nestihli dokončit stránky do funkčního stavu. Speciálně je problém s IE, který si dělá co chce. Také některé další části jsou nekompletní. Každopádně ta modifikace ze stránek jde stáhnout, takže věřím, že nám drobné problémy odpustíte…

Super video ze Starcraft Ghost

Monday, February 26th, 2007

Často kamarádům říkám o tom „naprosto úžasném filmíku ze Starcraft Ghost“ (ktery stále ještě nevyšel – už několik let). Je k dispozici na YouTube.

Jenže to nikdo neumí (spíš nechce) najít. Stačí sice napsat do políčka Search ono kouzelné slovo „starcraft“ a je to asi šesté video od shora, ale…

Prostě jsem se rozhodl, že ho vložím přímo sem. Tady je:

Když vynecháme in-game filmíky ze hry (a datadisku), které jsou sice supr, ale trochu trpí tím, že vnikli v době začátků 3D renderu, je tohle s největší pravděpodobností jediné další video ze světa StarCraft. Velká škoda. Dovedl bych si takhle představit celovečerní film… A kapitán Buck je prostě drsnej ;-)

Doufám, že také oceníte možnost toto video stáhnout (pevně věřím, že to funguje…), protože – jak jistě všichni víte – z YouTube to tak snadno nejde a tady to máte jedním komfortním kliknutím.

No a já mám o důvod víc, abych mohl všechny mé kamarády posílat na můj blog :-)

Playstation 3 bude v EU propadák

Saturday, February 24th, 2007

Sony Playstation 3 bude v Evropě propadák. Věřte mi.

Četl jsem článek na Doupě.cz. Ačkoliv je autor článku zřejmě trochu zmatený, v závěru to shrnuje výborně: v Evropě bude k dostání oproti US a Japonsku ořezaná verze konzole PS3. Jediné, co ořezáno nebude, je cena, která je značně vyšší, než suma, za kterou se prodávají „opravdové“ PS3 v již zmíněných zemích.

A jaký je výsledek? Jako evropan se cítím na..án. Jinak mě ale Sony totálně udivuje. Na počátku byla Playstation 3 naprostá bomba. Všichni se těšili. Mohla minimálně zopakovat špičkové prodeje jejího předchudce. Sony se ale podařilo v průběhu vývoje a především v samotném závěru udělat z PS3 naprostý zmetek. A to marketingově (komerčně) i technologicky.

Osobně vždycky fandím spíše přístroji, který přinese nějakou „feature“ nasazením 1ks nějaké super nové technologie (PS3 – Cell procesor), než přístroji, který nabídne totéž použitím 3ks již běžně dostupné technologie (tři jádra „bězného“ procesoru v XBOX 360). Sony se však pomyslnou dokonalostí jejího nového procesoru nechala zaslepit natolik, že grafickou stránku své konzole trochu ošidila. To, co tak teoreticky PS3 získá nad XBOX 360 na úrovni „srdce“ konzole, zase ztratí v oblasti grafického výkonu.

A jaký je výsledek? Výsledek je takový, že obě konzole se sobě prakticky vyrovnají, pričemž jedna (hádejte která) stojí málem dvojnásobek té první. Když k tomu ještě přidáme fakt, že zatím co XBOX 360 se už dávno prodával, kdežto v Sony všichni uctívali ani ne předprodejní vzorek, víme, kdo je opravdovým vítězem. Můžeme navíc zmínit to, že vývoj „obyč“ tří-jádrového procesoru stál zlomek peněz v porovnání s vývojem „out-of-the-box“ nového super procesoru Cell. Můžeme zmínit také, že z původního velice slibného balíku titulů, které budou dostupné jen pro PS3, nakonec mnoho nezbylo. To všechno zmínit skutečně můžeme (což teď vlastně dělám). Ovšem přijde mi to jako kopání do ještě se cukající mrtvoly. (more…)