Archive for the ‘Zábava’ Category

Burnout Paradise na PC a já

Thursday, January 29th, 2009

Ahoj, říkají mi Lyramiel a ještě v dobách, kdy tu nemo psal články jeden za druhým, jsem mu slíbil, že taky něco napíšu, už ani nevím, proč :). No, ale protože jsem slibotechna stará, tak jsem mu jenom dělal korektorku korektora pravopisu. Avšak každá řeka v moře doteče, i já jsem nakonec zde a tvořím. A vůbec, sice jsem jednu dobu měl vlastní blogýsek, ale psal jsem tam věci jako básničky a krátké povídky a občas dojmy z her, co jsem zrovna hrál a dohrál… Tím chci říct, že nejsem žádný zkušený pisálek, takže zbytek textu nebude vypadat lépe než tenhle úvodní odstavec.

(Jen tak pro info: poslední odstavec je Stručná Verze™ :))

(more…)

LHC uz běží… Half-Life začíná

Friday, September 12th, 2008

Při příležitosti spuštění magického „Large Hadron Collider“ si neodpustím vtípek, na který jsem byl upozorněn. Zajímavostí je, že osoby na obrazku nebyly graficky upraveny (tedy aspoň ten druhý).

Pokud byste si kdykoliv chtěli ověřit stav „LHC“, doporučuji tuto 24/7 updateovanou stránku.

Prostě jsem si nemohl pomoct:

CERN: G-Man is already here CERN: Freeman is coming too...

25. května: Ručníkový den Douglase Adamse (zase)!

Saturday, May 17th, 2008

Již druhým rokem upozorňuji na jednu z mála akcí, kterých se snažím pravidelně zúčastnit. A tou je pochopitelně Ručníkový den Douglase Adamse (autora mmj. knih „Stopařův pruvodce po Galaxii“).

Jedná se o celosvětovou akci, která se koná každoročně 25. května. Myslím, že je jenom třešničkou na dortu, že toto datum nemá s životem ani (smutnou) smrtí DA (v roce 2001) vůbec nic společného (čímž jde celá akce přesně v duchu jeho knih).

A co je náplní akce? Především s sebou celý den bez ohledu na místo či vhodnost/nevhodnost nosit viditelně umístěný ručník (ideálně nějaký pruhovaný atd.). Letos bohužel/bohudík vyjde celá akce na neděli, takže celý fór nejspíš tolik nevyzní, ale i tak… za tu srandu to stojí.

Jako každý rok se můžete zúčastnit Pražského, Ostravského a Brněnského srazu (v různých hospůdkách). Náplní je čtení vogonské poezie (tím vás nechci odradit…), koncert kapely a spousta jiné zábavy. Bližší informace o celém ručníkovém dni i o společenských akcích (kdy a kde) najdete na stránkách na tomto banneru:

Rucnikovy den

Pokud máte vlastní stránky či blog, pomožte prosím rozšířit povědomí o Ručníkovém dni mezi co nejvíce lidí, dokud je ještě čas!

The Church of Mac

Sunday, March 30th, 2008

S tímhle se s vámi musím hned podělit. Před chvíli jsem si opět vzpomněl na připravovaný dokument MacHeads (za dva měsíce by měl dorazit). A kam jsem se nedostal. Na YouTube.

Upozorňuji, že následující video může způsobit těžký záchvat (osobní zkušenost).

Jsem atheista (tak moc nevěřím, až se bojím, že mě pánbůh potrestá…), ale po tomhle se snad přihlásím:

Další videa The Church of Mac jsou k vidění zde. Nebo pokud máte iTunes, tady je odkaz na kvalitnější verzi.

Takže SAVE THY DOCUMENT AND KEEP IT HOLY!

Jak cestuje balík z Číny

Sunday, March 30th, 2008

Pokud byste snad náhodou chtěli vědět, kde všude se objeví váš balík při ceste Hong Kong – Česká Republika, tady máte podrobný výpis z balíku, který si nechali rodiče poslat z Číny přes DHL:

DHL package from Hong Kong to Czech Republic

Jak vidíte – celý svět to přeletí za pár dní a většinu času to pak hnije na celnici…

It’s Just A Paper

Monday, January 14th, 2008

Poslední dvě hodiny jsem zkousel program iStopMotionMacHeistu. A protože to dalo fakt hodně práce, rozhodl jsem se pochlubit…

Nutno říct, že ani iStopMotion, ani iMovie '08 (ve kterém jsem dodělával zvuk, úvod a konec) neovládám ještě dostatečně dobře, čili výsledek by mohl být lepší. Na druhou stranu… je to taková kravina, že je to jeno ;-)

Protože vkládání YouTube videa už nějaký ten čas nefunguje (plánuju ho zprovoznit až přijde nové schéma blogu), dal jsem sem pouze obrázek s odkazem, který vás pošle na YouTube přímo (nezapomeňte se vrátit… :-) )

http://ww­w.youtube.com/wat­ch?v=cyEfHa4jtsg[/y­outube]

The Joy of Tech a Vánoce

Monday, December 24th, 2007

Pochopitelně i můj oblíbený komiks nemohl nepřipravit něco speciálního na dnešní den…

The Joy of Tech and Christmas

Tak taky přeju pěkný Vánoce

Monday, December 24th, 2007

Už se to asi fakt blíží. Vánoce a pak Silvestr. Zcela bezpečně to poznám a ani se nepotřebuju dívat na kalendář, koukat se z okna, či se někoho ptát. Poznám to bezpečně jednoduše tak, že se mi v e-mailové schránce množí závratným tempem tzv. „PF spam“. Tedy automaticky rozesílaná „PF“ (přiznám se – dodnes nevím, co to vlastně znamená…).

Ani se nemůžu rozhodnout, jestli mi to vadí, či mě to těší. Přijímám to tak nějak se smíšenými pocity. Všechna ta pěkná, obrázková, „PFka“ pochází většinou z různých internetových obchodů, služeb, do kterých jsem zaregistrovaný apod. Tedy od různých firem, nikoliv jedinců.

Pak jsou tu ještě ta „obyčejná“, téměř výhradně neobrázková, psaná zmíněnými jedinci. Zatím jsem je nedostal. Ale jako každoročně jich pár dostanu – většinou SMSkou. Vlastně jsem rád, že mi jich tolik nechodí – narozdíl od těch „automatických“ se na tato přání sluší odpovědět (bez ohledu na to, že taková přání jejich odesílatel také zautomatizoval, jak se jen dalo…). A to je… otrava. Člověk si musí vymyslet nějakou, pokud možno, neotřepanou děkovnou frázi a tu jednotlivě napsat jako odpověď příchozím… A to je otrava dvojnásobná.

Ja jsem si vymyslel fígl – nejlepší obranou je útok. A tak se snažím být tím prvním já, kdo hromadně pošle „přací“ zprávu a nechávám celé rozhodování „poslat/neposlat“, „odpovědět/ne­odpovědět“ sobecky na druhých. Mám tak „splněno“ a případné odpovědi mi pak stačí jen číst, bez nutnosti na ně jakkoliv reagovat.

Tak tedy: Znáte-li mě, můj e-mail, mé tel. číslo, či prostě cítíte potřebu mi nějak popřát ke konci roku – nemusíte. Rozhodně z toho nejsem smutný, na nikoho se nezlobím. Prostě jen nepotřebuji číst a psát přání, ve kterých si navzájem sdělujeme to, co každý znás už ví – že si přejeme navzájem Veselé Vánoce a Šťastný Nový rok.

Snad jsem nějakou tu myšlenku v tomto „článku“ vyjádřil ;-) Doufám, že jsem vás svým pesimisticko/ma­terialistickým přístupem moc nevyděsil…

Veselé Vánoce a šťastný Nový (i nový) rok!

P.S.: Rozhodně tímto příspěvkem nechci lidem, které to těší, upírat možnost rozesílat přání na všechny strany. Klidně do toho.

P.S. 2: Když o tom tak uvažuji, právě jsem prozradil mou vánoční „taktiku“ všem známým, kteří tohle čtou… Takže asi letos moc úspěšná nebude. Ale co – když už jsem to jednou napsal…

Propadl jsem Open Transport Tycoonu Deluxe

Monday, September 10th, 2007

Po nějaké době odpočinku jsem opět začal hrát nesmrtelnou hru Transport Tycoon, resp. její současnou vylepšenou verzi Open Transport Tycoon Deluxe (Open TTD).

Fascinuje mě, že tak stará hra si drží stále spoustu příznivců a dokonce probíhá (byť pomalu) i další vývoj (http://www.openttd.com).

Open TTD má oproti originálu mnoho vylepšení, která razantně zlepšují její hratelnost. Přes vícemístná nádraží, automatickou obnovu vozového parku, klonování dopravních prostředků, velmi užitečné vylepšené stavění silnic a železnice ve svazích až po mnohem vyšší limity maximálního počtu vozidel, vlaků, letadel, možnosti zvolit si velikost mapy, umístění průmyslu, vylepšenou umělou inteligenci a mnoho dalšího.

Pokud jste někdy hrál(a) Transport Tycoon a líbilo se vám to, budete novými možnostmi nadšen(a).

Stačí si stáhnout ze stránek hry instalátor a po instalaci podle návodu nakopírovat původní grafické soubory TTD, ktere vyjmete z původní verze hry pro Windows (naleznete ke stažení třeba zde).

Pokud se rozhodnete začít hrát, přeji dobrou zábavu. Ovšem upozorňuji, že se to může stát značně časově náročné.

Všechno nejlepší!

Můj autoportrét ;-)

Wednesday, July 25th, 2007

Objevil jsem (no on to zas až tak velký objev není…) stránky Simpsons Movie. Všímavý čtenář jistě uhodne, že se jedná o stránky propagující nový celovečerní film s rodinkou Simpsonových.

A na těchto stránkách je možnost vytvořit si svůj vlastní „Simpson-avatar“. Především typy postav nejsou příliš rozmanité (ikdyž na mě to vcelku sedí…) – asi čtyři nebo pět. Ovšem jinak druhy vlasů apod. jsou již vcelku obsáhlé.

No zkrátka vytvořil jsem si jeden vlastní. A protože mám mírně veselou náladu, pochlubím se teď s ním. Nelekněte se:

simpsonizovaný nemo

Radši už toho pro dnešek nechám…