Archive for the ‘Microsoft’ Category

Windows Vista: Řekněte LOL!

Wednesday, July 4th, 2007

Jsem rád, že zdaleka nejsem sám, koho napadlo už při první prezentaci sloganu "Windows Vista: Řekněte "WOW"" toto (nalezeno na Google Images):

Windows Vista: Řekněte LOL!

Nevím, co si v marketingu Microsoftu mysleli – vždyť se to samo přímo nabízí! Pochopitelně se jedná o žert někoho s patřičným programem, ale i tak to vystihuje, co si o „zázraku z Redmontu“ myslí mnozí – včetně mě.

Myšlenky na hudbu

Sunday, February 25th, 2007

06. 02. jsem napsal jako jeden z prvních o dopisu Steva Jobse (CEO Apple) na téma DRM (Digital Restrictions Managment) a hudba. Ten vyvolal velice bouřlivé reakce a de facto odstartoval veřejnou diskuzi na toto téma.

Pokud chcete vědět, co Steve Jobs napsal a přitom neumíte anglicky, vřele doporučuji doslovný překlad (rovněž z MujMac.cz)

Jak bylo vtipně zmíněno na MujMac.cz (konkrétní článek jsem bohužel zpětně nedohledal, protože na toto téma jich zde vyšlo několik), ohledně DRM se, díky Jobsově dopisu, nyní vyjádří snad každý, kdo má ústa.

Je to vtipné. Až doposud uživatelé/zákazníci a různé zájmové skupiny křičeli na stejné téma – tj., že DRM je zlo. Nikdo z kompetentních je však neposlouchal. Sotva se však o téma „otře“ pomyslná ruka Steva Jobse, „kauza“ ze dne na den „ožije“ a rozpoutá se vášnivá veřejná debata. A je to tak prakticky se vším. Mnozí už Jobse považují za čaroděje a tohle jim to jen potvrzuje. Daří se mu naprosto ve všem, na co sáhne. (more…)

Playstation 3 bude v EU propadák

Saturday, February 24th, 2007

Sony Playstation 3 bude v Evropě propadák. Věřte mi.

Četl jsem článek na Doupě.cz. Ačkoliv je autor článku zřejmě trochu zmatený, v závěru to shrnuje výborně: v Evropě bude k dostání oproti US a Japonsku ořezaná verze konzole PS3. Jediné, co ořezáno nebude, je cena, která je značně vyšší, než suma, za kterou se prodávají „opravdové“ PS3 v již zmíněných zemích.

A jaký je výsledek? Jako evropan se cítím na..án. Jinak mě ale Sony totálně udivuje. Na počátku byla Playstation 3 naprostá bomba. Všichni se těšili. Mohla minimálně zopakovat špičkové prodeje jejího předchudce. Sony se ale podařilo v průběhu vývoje a především v samotném závěru udělat z PS3 naprostý zmetek. A to marketingově (komerčně) i technologicky.

Osobně vždycky fandím spíše přístroji, který přinese nějakou „feature“ nasazením 1ks nějaké super nové technologie (PS3 – Cell procesor), než přístroji, který nabídne totéž použitím 3ks již běžně dostupné technologie (tři jádra „bězného“ procesoru v XBOX 360). Sony se však pomyslnou dokonalostí jejího nového procesoru nechala zaslepit natolik, že grafickou stránku své konzole trochu ošidila. To, co tak teoreticky PS3 získá nad XBOX 360 na úrovni „srdce“ konzole, zase ztratí v oblasti grafického výkonu.

A jaký je výsledek? Výsledek je takový, že obě konzole se sobě prakticky vyrovnají, pričemž jedna (hádejte která) stojí málem dvojnásobek té první. Když k tomu ještě přidáme fakt, že zatím co XBOX 360 se už dávno prodával, kdežto v Sony všichni uctívali ani ne předprodejní vzorek, víme, kdo je opravdovým vítězem. Můžeme navíc zmínit to, že vývoj „obyč“ tří-jádrového procesoru stál zlomek peněz v porovnání s vývojem „out-of-the-box“ nového super procesoru Cell. Můžeme zmínit také, že z původního velice slibného balíku titulů, které budou dostupné jen pro PS3, nakonec mnoho nezbylo. To všechno zmínit skutečně můžeme (což teď vlastně dělám). Ovšem přijde mi to jako kopání do ještě se cukající mrtvoly. (more…)

Windows Vista se špatně prodávají. Dobře jim tak!

Wednesday, February 21st, 2007

Jak se tak pěkně zdá, Windows Vista si v imaginárním žebříčku prodejů moc dobře nevedou. Kupodivu.

Pan Ballmer (o kterém se tak hezky zmiňuji) má na to evidentně jasný názor: za špatné prodeje Vista mohou piráti. Je to přece logické, ne? Protože „tupí“ zákazníci mohou krást (tj. „pirátit“), tak kradou. A je to vina právě softwareových pirátů.

Pan Ballmer má v tomto (a nejen v tomto…) případě dost pokřivený pohled na otázku nabídky a poptávky. Sice v některých případech je možné, aby nabídka vytvářela poptávku, ale právě v tomto konkrétním jde o klasiku – poptávka vytváří nabídku. (more…)

Microsoft a HD DVD

Monday, February 12th, 2007

Trochu jsem se začal zajímat o technologie HD DVD a Blu-ray. Přijde mi, že Blu-ray je nesrovnatelně modernější technologie záznamu dat i videa. Datová kapacita Blu-ray je při dvouvrstvém oboustranném médiu až o 40GB vyšší než u HD DVD. Filmová studia se v konkurenčním boji těchto formátů ze začátku klonila k HD DVD kvůli snadnějšímu přechodu továren na výrobu médií, ale postupně se začala přidávat spíše na stranu Blu-ray. Umožňuje jim totiž vydávat filmy v lepší záznamové kvalitě.

Proto mi přijde nepochopitelný postoj Microsoftu, který vyjádřil podporu HD DVD a evidentně svůj postoj nezměnil. Jedním z důvodů může být, že Blu-ray vyvinula a také ho prosazuje Sony. S touto firmou Microsoft vede „konzolovou válku“, a tak je pro něj vše od Sony špatné. Proto jako odpověď na prodej Play Station 3 s Blu-ray mechanikami odpověděl tím, že do svého X-Boxu 360 bude dávat HD DVD mechaniky.

HD DVD vs. Blu-ray bude dlouhý boj o zákazníky, ale pravděpodobně nebude mít vítěze. Někteří se přikloní k HD DVD jiní k Blu-ray. Ale díky modernější konstrukci Blu-ray a větší podpoře výrobců má tento systém větší šance na konečný úspěch i přes postoj Microsoftu.

ANKETA: Koupíte si Windows Vista?

Tuesday, February 6th, 2007

<poll id=„2“ />

Billy Gates

Tuesday, February 6th, 2007

Neodpustím si to:

Billy Gates

obvzláště pan Ballmer se povedl…

Další podobné naleznete na stránkách http://www.geekculture.com/…h/index.html. Enjoy! ;-)

Microsoft zpomaluje vývoj hardware

Tuesday, January 30th, 2007

Ačkoliv je jistě nemálo pravdy na tom, že díky přehnaným nárokům nových MS Windows Vista pokročí výkonější hardware blíže k uživatelům, není to tak zcela pravda.

Microsoft „vyrábí“ Vista od roku 2002. Po tolika letech vývoje se mu usilovnou prací podařilo dosáhnout toho, že Vista nebudou příliš pomalejší, než XP. Užasné. Připomíná mi to jeden vtip…

Každopádně o co mi jde? Jde mi o to, že dnes, v době suprového 64 bitového procesoru Intel Core 2 Duo, je více než reálná „naděje“, že bez ohledu na to bude většina prodaných krabic patřit staré 32 bitové verzi. (more…)