Archive for the ‘Windows’ Category

Windows Vista: Řekněte LOL!

Wednesday, July 4th, 2007

Jsem rád, že zdaleka nejsem sám, koho napadlo už při první prezentaci sloganu "Windows Vista: Řekněte "WOW"" toto (nalezeno na Google Images):

Windows Vista: Řekněte LOL!

Nevím, co si v marketingu Microsoftu mysleli – vždyť se to samo přímo nabízí! Pochopitelně se jedná o žert někoho s patřičným programem, ale i tak to vystihuje, co si o „zázraku z Redmontu“ myslí mnozí – včetně mě.

Konečně funkční Safari pro Windows!

Sunday, June 24th, 2007

Tento příspěvek píšu z prohlížeče Safari pro Windows. A jaké jsou mé pocity? Zatím veskrze pozitivní.

Safari se snaží navodit pocit ala Mac OS X – efektně vyjíždějící dialogová okna, sekce nastavení at. jako z jablečného OS… Vcelku se to daří. Já, jako budoucí Apple-user (tj. momentalně neuživatel), jsem z toho mírně nadšen. Všechno to má ale svá negativa. Díky těm grafickým srandičkám je Safari trochu náročnější na systémové požadavky. Například Opera 9.21 ma se šesti otevřenými záložkami zabráno v paměti něco přes 29MB. Safari 3.0.2 se třemi záložkami papá 63MB.

Je to pochopitelně dáno těmi grafickými udělátky. Windows XP, na kterých Safari testuji, pro ně nemá žádnou podporu a tak si vše musí Safari „vyrábět“ ve vlastní režii. A kvůli tomu je Safari žravější. (more…)

Tupé Windows

Thursday, March 15th, 2007

Původně tu měl být článek o tom, jak jsou mobilní telefony značky Motorola tupé a nevhodné na používání. Bohužel ale díky totální tuposti „systému“(spíš bordelu) MS Windows, jež jsem poslední dobou nucen dočasně používát, sem nemohu dát nic.

Článek je totiž uložen v paměti mé N9500. Windows nejen, že odmítají jakkoliv komunikovat prostřednictvím infračerveného portu, odmítají komunikovat i s mou USB čtečkou paměťových karet. (more…)

Jak instalovat Windows Vista

Thursday, March 1st, 2007

Dnes mi Niel poslal GTalkem odkaz na video „Instalace Vista ve dvou minutách“. A protože je i podle článků, které tu o tomto sytému publikuji, patrné, že jsem skutečně velkým fanouškem Windows Vista, nemohl jsem si dovolit toto video neumístit do BAZHAR.blogu.

Je nepochybné, že mnozí již toto video znají. Však je také velice populární! Nicméně ho sem „vhodím“. Jednoduše se mi zdá, že sem prostě patří.

Pěkné, že? Já osobně bych to nedokázal (bez ohledu na můj vstah k obsahu té krabičky), ale evidentně jsou tu jiní, ochotni vyhodit nemalé finance za takovou srandu. Ale jak se říká:

„Každá sranda něco stojí“

Windows Vista se špatně prodávají. Dobře jim tak!

Wednesday, February 21st, 2007

Jak se tak pěkně zdá, Windows Vista si v imaginárním žebříčku prodejů moc dobře nevedou. Kupodivu.

Pan Ballmer (o kterém se tak hezky zmiňuji) má na to evidentně jasný názor: za špatné prodeje Vista mohou piráti. Je to přece logické, ne? Protože „tupí“ zákazníci mohou krást (tj. „pirátit“), tak kradou. A je to vina právě softwareových pirátů.

Pan Ballmer má v tomto (a nejen v tomto…) případě dost pokřivený pohled na otázku nabídky a poptávky. Sice v některých případech je možné, aby nabídka vytvářela poptávku, ale právě v tomto konkrétním jde o klasiku – poptávka vytváří nabídku. (more…)

ANKETA: Koupíte si Windows Vista?

Tuesday, February 6th, 2007

<poll id=„2“ />

Microsoft zpomaluje vývoj hardware

Tuesday, January 30th, 2007

Ačkoliv je jistě nemálo pravdy na tom, že díky přehnaným nárokům nových MS Windows Vista pokročí výkonější hardware blíže k uživatelům, není to tak zcela pravda.

Microsoft „vyrábí“ Vista od roku 2002. Po tolika letech vývoje se mu usilovnou prací podařilo dosáhnout toho, že Vista nebudou příliš pomalejší, než XP. Užasné. Připomíná mi to jeden vtip…

Každopádně o co mi jde? Jde mi o to, že dnes, v době suprového 64 bitového procesoru Intel Core 2 Duo, je více než reálná „naděje“, že bez ohledu na to bude většina prodaných krabic patřit staré 32 bitové verzi. (more…)