Archive for the ‘Prostě LOL’ Category

The Church of Mac

Sunday, March 30th, 2008

S tímhle se s vámi musím hned podělit. Před chvíli jsem si opět vzpomněl na připravovaný dokument MacHeads (za dva měsíce by měl dorazit). A kam jsem se nedostal. Na YouTube.

Upozorňuji, že následující video může způsobit těžký záchvat (osobní zkušenost).

Jsem atheista (tak moc nevěřím, až se bojím, že mě pánbůh potrestá…), ale po tomhle se snad přihlásím:

Další videa The Church of Mac jsou k vidění zde. Nebo pokud máte iTunes, tady je odkaz na kvalitnější verzi.

Takže SAVE THY DOCUMENT AND KEEP IT HOLY!

CzechComputer, Apple a reklama na Živě.cz

Friday, March 7th, 2008

Každý den se chodím bavit na stránky Živě.cz. Občas se tam objeví docela dobrý článek, často je k vidění i „praso-pes“ z pera jistého nejmenovaného redaktora a když mám skutečně sadistické choutky, rozkliknu si i nějakou tu diskuzi pod článkem.

Včera jsem našel lehce potěšující zprávu – CzechComputer si zaplatil reklamní článek o jeho nabídce počítačů Apple. Pokochat se můžete přímo na Živě.cz.

Když už platím nemalé peníze za reklamu, aspoň si zkontroluju, že neobsahuje chyby. To asi nikoho v CzechComputeru nenapadlo. V článku tak můžeme obdivovat zcela zbytečnou pasáží o tom, jak byl Jobs a Wozniak ze zámožnější rodiny (???), ale především faktické chyby, nepřesnosti a nepravdy.

CzechComputer o Apple

Tak především CzechComputer údajně ke svým počítačum nabízí ještě Mac OS X Tiger a balík iLife '06. A to i ke strojům, které se začali vyrábět až dávno po tom, co už všechna jabka měla iLife '08. Skvělý musí být také, dnes již neauktuální, MacBook s 2GHz Core 2 Duo. Absolutním hlodem pak podle mě je označení iMacu jako „tenkého klienta“ (tenký klient je tenký klient kvůli úplně něčemu jinému, než že má 5 cm hloubku – z mého bigtoweru pod stolem také můžu udělat tenkého klienta a rozhodně nemusím vzít do ruky pilu…). Navíc slibují nainstalovaný balík iWork (on nainstalovaný je, ale jenom v trial verzi…).

CzechComputer o Apple

A nakonec, asi aby čtenáře „dorazili“, následuje informace, že pokud si s výběrem jablečného počítače neví rady, můžou se obrátit (třeba) na CzechComputer. Tam mu prý (cituji): „poučení zaměstnanci výběr vhodného zařízení rádi objasní“.

CzechComputer o Apple

Opravdu se divím, že Apple komunita, i přes takového „odborné“ služby, roste tak velkým tempem… Když už, taková velká firma, chce „dělat do jablek“, proč nezaměstnají někoho, kdo tomu aspoň trochu rozumí?

Tragické na tom také je, že stejné bláboly mají i v popisech jednotlivých produktů v e-shopu…

Docela to tu fouká…

Saturday, March 1st, 2008

Dva dny nazpět jsem zprovoznil, pokud jste si nevšimli, Twitter. Účet jsem si založil sice už dávno, ale až teď jsem pro to našel nějaké využití (najdete ho teď v pravém sloupci nad Last.fm). Zjistil jsem při tom, že 140 znaků je na mě fakt málo…

Dneska jsem také zjistil, že mi Google konečně vyplatí první peníze za reklamu. Trvalo to sice něco málo přes rok a během oné doby klesl kurz dolaru z cca 23,– na méně než 17 korun, ale aspoň se zaplatí hosting.

Nevím, jak u vás, ale tady to dost fouká. Dneska ráno jsem byl dlouho bez elektřiny (otevřel jsem MacBook a koukám… nějak se nenačítají žádné webovky…). Známému to odneslo kousek střechy a u mě doma, asi jako předzvěst, o den dřív odešel zdroj v jednom počítači.

Tady je důkaz „řádění živlů“ (foto: iPhone):

Spadly strom

A ještě jednou MacHeist

Monday, January 14th, 2008

Aby toho ještě pro dnešek nebylo málo, mám pro vás krásnou fotečku. MacHeist je evidentně tak populární, že si ho někdo vychutnal a hackl ;-)

A zrovna jen chvíli po tom, co se na charitu vybralo přes $100 000 a byl tak uvolněn ke stažení Pixelmator

BTW ještě novinka – psal jsem autorům AppZapperu, že mi nejde registrovat jejich produkt. Opět jsem si potvrdil, že ani v dnešní době není radno používat diakritiku. Protože mám ve jméně sympatický háček, serial code se vygeneroval špatně. Dostal jsem nový.

MacHeist Powned

ČR Radiožurnál

Friday, January 11th, 2008

„Reforma“ Radiožurnálu mě nezasáhla a dozvěděl jsem se o ní až včera, když jsem se přes různé stránky náhodou proboxoval na jednu, kde se o tom psalo. Přečetl jsem si i několik rozborů na toto téma a musel jsem jedině souhlasit.

Ovšem dnes jsem se dostal z pixyho stránek na rozhovor v České Televizi v Dobrém Ránu, kde s „osobou“ Tachecí byl „rozhovor“. To, co si o ní budu myslet, jsem pochopil, sotva otevřela ústa (a tj. ještě než z nich něco vypustila). Ovšem naprosto jsem netušil, co bude následovat.

Tato „ženština“ (která btw ani neví, kolik obyvatel má Česká Republika), vtipně se označujíc jako „novinářka“, ohromila naprostou neomaleností, nadutostí, arogancí a neschopností. Celé zpravodajství počítá pouze na minuty, bez ohledu na jejich obsah, a vcelku se zaměřuje spíš na pokusy chytit tazatele za slovíčko, místo odpovědi na otázku. Víc k tomu ani snad není co říct. Jdu se podepsat pod petici…

UPDATE: Celý „rozhovor“ si můžete prohlédnout na YouTube. Petici i s dalšími informacemi pak na iprotest.cz. A tady konkrétně celé pojednání o tom, co všechno je špatně.