Archive for the ‘Televize’ Category

Heroes, Prison Break a další

Tuesday, October 2nd, 2007

Tak nám polehoučku začala nová sezóna seriálů. Na Nově se objevil konečně seriál Prison Break alias Útěk z vězení. Překlad je dle mého názoru dost slušný, dabing také, ovšem ty hlasy mi k lidem nesedí. Tedy chci říct – herci, kteří seriál nadabovali, odvedli dobrou práci, ovšem jejich hlasy mi k postavám vůbec nesedí. Za to samozřejmě nemůžou. Možná jsem ale jen ovlivněn originálním zněním.

BTW byl jsem překvapen (možná se mi to jen zdálo), že reklamy byly vcelku krátké. Připomínku mám ale k vysílacímu času – je to dost pozdě večer. V seriálu se sice občas objevují drastičtější scény, ale kdyby ten seriál na Nově nalepili co nejvíce k 22. hodině (na začátku stejně tuším k ničemu „závadnému“ nedochází), bylo by to jistě nezanedbatelné plus.

Pak tu mámě seriál Heroes ten vstoupil do druhé řady a složité nitky příběhu se opět začínají zamotávat (a následně rozmotávat). Seriál pochopitelně neběží v ČR (oh…), ovšem v dnešní době internetu snad není problém využít jiné zdroje (legální). Druhý díl dávali včera.

Stargate Atlantis. Dlouho očekávané pokračování. Druhý díl bude tuším 8. tento měsíc. K tomuto seriálu mají Češi obvzláště kladný vztah, neboť snad nejhlavnější vedlejší roli Dr. Radka Zelenky hraje Čecho-Kanaďan David Nykl. Řeknu vám, že je to skutečně zvláštní, když v americkém seriálu zazní z ničeho nic čeština (většinou trochu peprnější). Zelenka se k velkému nadšení skutečně obrovského množství fanoušků objevuje v prvním díle ve skutečně potěšujícím „množství“.

A poslední díl 2. řady populárního IT Crowdu už je také na světě.

Určitě je nových epizod různých seriálů více. Ovšem ja jsem zmínil ty, které sám sleduji. Třeba si také jeden najdete :-)

On-line archiv České Televize stojí za…

Tuesday, July 24th, 2007

Dnes jsem zabrousil na stránky České Televize. Chtěl jsem si pustit jeden pořad o současných českých trendech v interiérech bytů apod.

Jak milé ovšem bylo, když se místo mého pořadu pustila část vysílání Euronews. Říkal jsem si v tu chvíli, že jsem asi kliknul na něco jiného, ovšem nebylo tomu tak.

Archiv ČT je dle mého názoru rozdělen po jednotlivých dnech a jednotlivé pořady jsou od sebe odděleny čaovými značkami. Ovšem tyto značky jsou přiřazené často chybně.

V mém případě se tak stalo, že „vysílání“ začalo o devadesát (!!!) minut dříve, než začínal samotný pořad, který mě zajímal. Čili musel jsem „odkoukat“ devadesát minut jiných pořadů, než začal ten, na který jsem se chtěl podívat. Ono totiž nejde posouvat („přetáčet“) dopředu (nejspíš, když to není v cache).

Jedinou záchranou bylo, že se jednalo o tzv. „Večer na téma…“, což znamená, že v ten den ČT vysílá pořady s podobnou tématikou, takže jsem vydržel čekat.

NIcméně je to tragédie. Takováto „drobnost“ dělá z archivu naprosto nepoužitelnou službu. Ačkoliv se to neděje pravidelně (u všech pořadů), i tak je to hrozné.